Dogecoin ve Cardano Ralli Yapabilir mi?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası 7 eylüldeki Bitcoin çöküşü ile birlikte düşüş yaşamıştı. Ancak yaklaşık bir haftadır istenilen yükselişi yaşayamayan Dogecoin ve Cardano, yatay konsolide oldu. Dogecoin son 24 saatte %12 artarak yazım sırasında 0.254 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Cardano ise son 24 saatte %5 düştü.

Lider kripto para birimi Bitcoin 46.600 güçlü direnç seviyesini aşarak 48.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin’in yükselişinin devam etmesi halinde altcoinlerde yukarı yönlü hareketlenmeler görmeye devam edebililiriz.

Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin geçtiğimiz günlerde 0.32 dolar destek seviyesinin altına düşerek 0.22 dolar seviyelerini test etti. Çoğu altcoin mayıs çöküşü sonrası kayıplarının çoğunu telafi ederken DOGE’nin belirgin bir yükseliş yaşadığı görülmedi.

DOGE yazım sırasında 0.254 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yukarı yönlü hareketlerde ilk ana direnç seviyesi 0.3 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması ile yukarı yönlü sert yükselişlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Dogecoin-09.17-1

Dogecoin için Süper Trend göstergesi 7 eylülden beridir satış sinyali veriyor. Bu sinyal genellikle piyasa üstünlüğü ayılarda olduğunda verilir.

Altcoin 4 saatlik grafiğinde 50 MA’nın üzerinde işlem görüyor. DOGE için piyasa üstünlüğünün tamamen boğalarda olması için altcoinin 200 MA’nın üzerinde işlem görmesi gerekiyor. Bununla birlikte aşağı yönlü hareketlerde 50 MA’nın kırılımı durumunda boğa senaryoları devre dışı kalacaktır.

Cardano Fiyat Analizi

Alonzo yükseltmesinden sonra ekosistemdeki en yeni akıllı sözleşme platformu olan Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.1 doların seviyesinin altında işlem görüyor. Bitcoin’in 7 eylüldeki fiyat çöküşü ile birlikte Cardano da düşüş yaşadı. Altcoin 2 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı.

ADA yazım sırasında 2.4 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi düşen trend çizgisi olacaktır. Altcoin için 2.6 dolar üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar piyasa üstünlüğünün boğalara geçtiğini gösterecektir.

Cardano-09.17-1

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 2.2 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı durumunda 2 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

MACD histogramında yarım çizginin üzerinde yeşil sinyal çubukları görülüyor. Ek olarak bu da momentumun boğaların lehine olduğunu gösteriyor.

Altcoin piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster