XTZ, BAT, IOTA İçin Yükseliş Devam Edebilir mi?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son birkaç gündür altcoin piyasası benzer fiyat hareketleri sergilemiyor. XTZ son 24 saatte %10’dan fazla sert bir düşüş yaşadı. BAT ve IOTA ise küçük yükselişler kaydettiler. Altcoin piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ettiğinden BTC’nin istikrarsız fiyat hareketleri, altcoinlerin yatay konsolide olmasına neden oluyor.

XTZ Fiyat Analizi

Tezos 24 saat içinde %10’dan fazla değer kaybederek yazım sırasında 6.7 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketinin devam etmesi halinde ilk destek seviyesi 6.2 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile sırasıyla 5.84 dolar ve 5.04 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Altcoin son 1 haftada %50’nin üzerinde değer kazanarak 8 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Ancak düzeltme aşamasından geçen XTZ, son 2 günde %18 civarında bir düşüş yaşadı. Ancak altcoin için teknik görünüm hala boğa üstünlüğünü vurguluyordu.

XTZ-16.09-1

MACD histogramında denge seviyesinin üzerinde yeşil çubuklar gözlendi. Fakat kısalan yeşil çubuklar %18’lik düşüşü destekler nitelikteydi. Muhteşem Osilatör’de ise yeşil sinyal çubukların ardından kırmızı sinyal çubuğu gözlemlendi. Kısa vadeli görünümde piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğu görülse de orta uzun vadeli görünüm boğaların lehine gözüküyordu. Göreceli Güç Endeksi ise aşırı alım bölgesinden yönünü aşağıya vererek 63 seviyelerinde bulunuyor.

Altcoin piyasasında kısa vadeli sert yükselişlerin ardından düzeltmelerin yaşanması olağan bir şeydir. Sert yükselişin kaldığı yerden devam edebilmesi için RSI’ın 50-55 seviyelerinden yönünü tekrar yukarı vermesi beklenecektir.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 8 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş beklenebilir. Ancak bu seviyenin aşılması ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Tezos’un son 1 haftada yaşadığı yükselişler BTC’nin fiyat hareketlerine rağmen geldi. Ancak Granada güncellemesi bu fiyat hareketinin nedenlerinden biri olabilir. Ek olarak gelişimsel faaliyetler de bu fiyat hareketi tetikledi. Tezos, bankacılık ve kurumsal düzeyde benimsenirken artan stake oranı da bu yükselişleri tetiklemiş olabilir.

BAT Fiyat Analizi

BAT son 3 günde %10’un üzerinde yükseliş yaşayarak yazım sırasında 0.79 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak altcoin son bir haftadır 0.73 ile 0.81 dolar seviyeleri arasında işlem görüyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 0.73 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin altındaki fiyat hareketlerinde ise 0.7 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

BAT-09.16-11

 

MACD histogramında yarım çizgiye yakın yeşil çubuklar gözlendi. Bu durum momentum eksikliğini gösteriyor. Ancak Muhteşem Osilatör’de ise yarım çizginin üstünde kırmızı çubuklar gözlendi. Chaikin Osilatörü ise orta çizginin üzerinde boğa bölgesinde bulunuyordu. Bu da altcoin için sermaye girişlerinin arttığını gösteriyordu.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 0.84 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması durumunda 0.9 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

IOTA Fiyat Analizi

IOTA son 24 saatte %5’in üzerinde düşüş yaşayarak yazım sırasında 1.52 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin yaklaşık bir haftadır 1.3-1.65 dolar aralığında yatay konsolidasyon döneminde bulunuyor.

IOTA için teknik göstergeler yatay konsolidasyona rağmen pozitif fiyat hareketine işaret etti. IOTA yatay konsolidasyonunu kırarak yukarı yönlü hareket etmeyi başarırsa ilk direnç seviyesi 1.83 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu direnç seviyesinin aşılması halinde 2 dolar seviyelerin test edilmesi muhtemel olacaktır.

MACD histogramında kısalan yeşil sinyal çubukları gözlendi. Chaikin Osilatörü’nde ise sinyal çizgisi, sermaye girişlerinin azalması ile birlikte yarım çizginin hemen üzerinde bulunuyor.

IOTA-09.16

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.34 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı halinde ise 0.96 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gözlemlenebilir.

Kripto para piyasalarında gelişimsel faaliyetler ve yapılan anlaşmalar fiyat hareketlerine pozitif etki eder. Öyle ki IOTA, AB blockchain girişim programının geliştirilmesine yardımcı olmak için seçildi. Ek olarak bu da altcoinin orta-uzun vadede pozitif fiyat hareketleri için ivmelenme sağlayabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster