AVAX Fiyat Analizi: Avalanche’i Ne Bekliyor?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçen yıl bu zamanlarda mainnette piyasaya sürülen Avalanche, akıllı sözleşme alanında şimdiden öne çıkan isimlerden biri haline geldi. Ancak popülaritesindeki artışla birlikte AVAX tokenının fiyatı da zaman içinde olağanüstü bir şekilde yükseldi.

AVAX Gelişimsel Faaliyetler İle Yükseliş Yaşadı!

AVAX yaklaşık 45 gün önce en değerli 47. kripto paraydı. Ancak geçen zaman içinde 12 milyar dolarlık piyasa değeriyle en değerli 20 kripto para arasına girmeyi başardı.

Kripto para alanında gelişimsel faaliyetler her zaman pozitif bir etki yaratmıştır. Ek olarak çoğu zaman yalnızca düzenli güncellemelerle bile değer artışı gözlemlenmiştir. Avalanche’in geliştirme faaliyetleri, ağustos ayı sonundaki gerilemeye rağmen son zamanlarda iyi bir hızda devam ediyor. İlginçtir ki bu ölçüm yazım sırasında mayıs ortası seviyelerine denk geliyordu.

AVAX-09.15-1

Ekosistemdeki birkaç önemli gelişme bu yükselişe neden oldu. Avalanche ekosisteminin bir parçası olan AvaXlauncher, yaklaşan iki DEX teklifi için hazırlanıyor. IDO esasen bir projenin merkezi olmayan bir likidite değişimi yoluyla bir token projesi başlatmasıdır. Ek olarak ekosistemin yerel AVXL tokenı sadece birkaç gün önce listelendi.

AVXL’nin listelenmesinden sonraki ilk 24 saat içinde PancakeSwap’ta işlem gören hacim 8.8 milyon dolar olurken, MEXC’de aynı miktar 7.1 milyon dolar oldu. Ancak sadece 0.0022 listeleme fiyatı ile, MEXC’de 0.48 dolara ve PancakeSwap’ta ise 1.11 dolar seviyesinde ATH‘ye ulaştı.

Avalanche İçin Market Hakimiyeti Arttı!

Avalanche için piyasa hakimiyeti de artmaya devam ediyor. Ağustos ayının ilk birkaç gününde AVAX’ın piyasa hakimiyeti %0,1 ve %0,2 aralığında salınırken yükselişlerle birlikte bu oran %0,5’e kadar çıktı. Benzer şekilde, varlığın risk ayarlı getirileri de ağustos başından bu yana iki katına çıktı. Öyle ki AVAX’ın Keskinlik Oranının yazım sırasında 8.02 gibi yüksek olduğunu belirtilmelidir.

AVAX-09.15-2-

AVAX, Bitcoin’in 7 eylüldeki çöküşüyle birlikte %37’lik bir düşüş yaşarken 32 dolar seviyelerini test etti. Ancak altcoin yaklaşık bir haftada ise kayıplarını telafi ederek %100’den fazla yükseliş yaşadı.

AVAX yazım sırasında 61 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç seviyesi 63 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu direnç seviyesinin aşılması altcoin için yeni ATH’ler anlamına gelecektir. Ek olarak aşağı yönlü hareketlerde ise 50 dolar ana destek seviyesinden tepki alınması beklenebilir. Bu destek seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar 42 dolar destek seviyesi test edilebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster