HBAR Fiyat Analizi: Hedera Hashgraph 1 Dolara mı Gidiyor?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HBAR altcoini boğa rallisini sürdürüyor. Altcoin 0.24 dolardan 0.49 dolar seviyesine %100 fiyat artışı yaşayarak çıktı. Kripto piyasasının yaklaşık bir haftadır süren yatay konsolidasyon döneminde BTC ile korelasyonunu kırarak yükseliş yaşadı. Hedera, bireylerin ve işletmelerin güçlü merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) oluşturmasına izin veren genel bir ağdır.

Piyasa değerine göre 40. sırada yer alan HBAR, blockchainlerin karşılaştığı sorunları ortadan kaldırarak daha adil ve daha verimli bir sistem olacak şekilde tasarlandı.

HBAR Yeni ATH’ye Yükseldi!

HBAR, 7 eylülde piyasada yaşanan büyük çöküşten bu yana güçlü bir yükseliş trendinde bulunuyor.  Ancak bu yükseliş trendi HBAR’ın fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.49 dolara çıkardı. Ek olarak bu süre boyunca HBAR grafiğinde yükselen bir kanal oluşumu gözlendi. Kanalın orta çizgisi düşüşlerde destek görevi görürken üst çizgisi, güçlü bir direnç olarak görev yapıyor. Boğaların kanalın üst çizgisini kırabilmesi ve bu seviye üzerinde kapanışlar yapılması durumunda fiyat sert bir şekilde yükseliş yaşayacağı düşünülebilir.

Geçen haftadan bu yana süren yükseliş ile HBAR, kanalın orta çizgisini 1 kez test etti. Ancak bu, HBAR’ın kanalın üst çizgisi yakınlarda işlem görmeye devam ettikçe piyasa üstünlüğünün son derece boğalarda olduğunu gösteriyor.

HBAR-09.14-1

Ayıların satış baskısını arttırması durumunda aşağı yönlü hareketlerde 0.42 dolar ana destek seviyesi test edilebilir. Ancak bu ana destek seviyesinin altındaki kapanışlar ile fiyatın 0.39 dolar seviyelerine düşmesi muhtemel olacaktır. Böyle bir durumda yükselen kanalım alt çizgisi test edilecektir. Bununla birlikte altcoin yaklaşık bir haftadır 25 EMA üzerinde işlem görüyor. Ancak aşağı yönlü hareketlerde alt çizginin ve 25 EMA’nın kırılması durumunda piyasa üstünlüğü ayılara geçecektir.

Göstergeler Pozitif Durumu Destekliyor!

Stokastik RSI’ın aşırı alım bölgesine doğru gittiği görülüyor. Eğer satın alma baskısı artmaya devam ederse ve Stokastik RSI aşırı alım bölgesine girerse HBAR fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebilir. MACD ise birkaç gündür yarı çizginin üzerinde doğrusal bir yükseliş trendi içinde sıkışmış durumda bulunuyor.

Her ne kadar HBAR, BTC ile korelasyonunu kırsa da altcoin piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster