Son Dakika: Solana Düşüş Sebebi, Ağ Problemi ve SOL Analiz

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana, 9 eylülde yeni bir ATH’ye yükselirken altcoin bu yükseliş sonrasında düşüşe geçti. Yatırımcılar kar satışı yaparken SOL’un fiyatı önemli destek seviyelerinin altında işlem görüyor. Ek olarak SOL’un fiyatı düşük seviyelere doğru inerken altcoinin grafiğinde markdown gözlendi.

Solana İçin Piyasa Üstünlüğü Ayılarda!

SOL yazım sırasında 150 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin son 24 saatte %10’dan fazla düşüş yaşadı.

Solana’nın grafiğinde ağustos sonu başlayan yükselişi göz önüne alındığında dalgalı bir yükseliş gözleniyor. SOL yazım sırasında düzeltici bir aşamada aktif görünüyordu. Altcoinin 151 dolar altında kapanışlar yapması ile bu düşüş trendi onaylanacaktır ve daha düşük seviyeler hedeflenecektir. Düşüşün devam etmesi halinde hedef seviyesi 130 dolar desteği olacaktır. Bu seviyenin altındaki kapanışlar ile düşüşün daha da derinleşmesi mümkün olacaktır.

Solana-09.14-1

Yukarı yönlü hareketlerde 164 dolar seviyesinin üzerindeki kapanışlar trendi tersine çevirebilir. Böyle bir durumda öncelikli hedef 180 dolar seviyesi olacaktır. Ek olarak bu seviyenin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar altcoinin yeni ATH’lere yükselmesine neden olabilir.

Teknik Göstergeler Negatif Gözüküyor!

Solana’nın yeni ATH’sinden sonra düşüşe geçmesiyle birlikte Göreceli Güç Endeksi de düşüşe geçti. RSI altcoin için piyasadaki ayı üstünlüğünü destekliyordu. Ek olarak MACD ise zayıf ve yarı çizginin altında kaldı. Bu da boğa momentumunun oldukça zayıfladığını gösteriyor.

Chaikin Para Akışı’nın grafikteki görünümü oldukça endişe vericiydi. Endeks 6 eylülden bu yana daha düşük tepeler yaparak düşüş yaşıyor. Bu, SOL için piyasadan sermaye çıkışı yapıldığını gösteriyor. Öyle ki bu durum piyasadaki ayı üstünlüğünü de destekliyor.

Solana-09.14-2

Son bir kaç haftadır BTC ile korelasyonunu kıran altcoin son derece iyi bir boğa rallisi yaşadı. Olumlu zincir üstü metriklerle desteklenen altcoin en değerli 10 kripto para içerisinde yer almayı başardı. Ancak düzeltme yaşamadan gerçekleşen bu yükseliş için artık bir düzeltme aşaması aktif hale gelmişti. Ek olarak bu aşamada gerçekleşecek olan düşüşler olağan dışı olmayacaktır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para birimi son 24 saatte %5’ten fazla yükselirken yazım sırasında 46.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

İşte Solana’nın Düşüş Sebebi

Bugün geç saatlerde Solana’da yeni blok üretiminin yapılamadığı bildirildi. Solana ekibi sorunun araştırıldığını bildirirken altcoin %10’dan fazla düşüş yaşadı.

Solana Mainnet Beta, işlem yükünde 400.000 TPS ile zirve yapan büyük bir artışla karşılaştı. Ancak bu işlemler, işleme sırasını doldurdu ve ağ açısından kritik iletilerin önceliklendirilememesi ile ağın çatallanmaya başlamasına neden oldu. Bu çatallama, aşırı bellek tüketimine yol açarak bazı düğümlerin çevrimdışı kalmasına neden oldu. Ekosistemdeki mühendisler ağı stabilize etmeye çalıştılar. Ancak başarısız oldular. Ağın yeniden başlatılması için yeni bir sürüm üzerinde çalışıldığı da bildirildi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster