ATOM Fiyat Analizi: COSMOS İçin Hedef Neresi?

atom-cosmoss

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ATOM 7 eylüldeki BTC fiyat çöküşünün ardından güzel bir ivme yakaladı. Altcoin 17 dolar seviyelerine düştükten sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde %110’dan fazla bir artış yaşadı. Ralli sadece yukarı yönlü sert bir şekilde gerçekleşmedi. Ufak düzeltmelerle yükseliş yaşayan altcoin son 24 saatte %5 düşüş yaşayarak yazım sırasında 34 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

ATOM İçin Hedef Seviyeler Fibonacci İle Takip Edilebilir!

Tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen altcoinin yükselişine devam etmesi beklenebilir. Ancak aşağı yönlü hareketlerde bazı destek seviyelerinin kırılmaması gerekiyor.

Üst eğimli eğilim çizgileri ATOM’un geçen haftaki yörüngesini vurguladı. Altcoin için tepe seviyeler sırasıyla 27.5, 30.9 ve 38.9 dolar seviyelerinde oluştu. Ek olarak dip seviyeleri 24.5 ve 27.7 dolar seviyelerinde oluştu. COSMOS tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düzeltme hareketi ile % 61.8 Fibonacci seviyesinin altında işlem görüyor.

ATOM-09.15-1

ATOM için aşağı yönlü hareketlerde %38.2 Fibonacci seviyesinin kırılması ile ayı senaryoları devreye girebilir. Ek olarak aşağı yönlü hareketlerde 30 dolar destek seviyesinin altındaki kapanışlar düşüşü derinleştirebilir. Böyle bir durumun aksine yukarı yönlü hareketlerde hedef seviyeler %100, %138.2 ve %161.8 Fibonacci seviyeleri olabilir.

COSMOS İçin Teknik Göstergeler Ne Durumda?

Altcoin için teknik göstergeler birkaç ayı sinyaline rağmen pozitif duruyorlardı. Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesine gittikten sonra düşüş yaşadı. Fakat 50 denge seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Bir yükseliş trendinde RSI genellikle 45-50 bölgesinden yukarı yönlü tepki alır. Ek olarak MACD histogramında kırmızı çubuklar gözlendi. Fakat yarım çizgiye yakın bulunan çubuklar negatif durumun düzelmeye başladığını gösteriyor.

ATOM-09.15-2

Yönlü Hareket Endeksi’nin +DI’i -DI’ye yaklaştı. Bu negatif bir durum olsa da boğaların önümüzdeki seanslarda alım baskısını tekrar arttırabilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının lider kripto paranın fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Bitcoin son 24 saatte %4’ten fazla yükselerek yazım sırasında 48.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster