Ethereum’un Borsalardan Çıkışı Fiyata Nasıl Etki Edebilir?

ethereum-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum için veriler pozitif fiyat eylemini destekleyici bir biçimde pozitifliğe eğrildi. Lider altcoin yaklaşık 10 gün önce 3.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşamıştı. Ancak aradan geçen 10 günün ardında 3.700 dolar seviyelerine kadar yükselen altcoin için bu yükselişlerin devamının gelip gelmeyeceği yatırımcıları endişelendiriyor.

Lider altcoin Ethereum son 24 saatte %2 düşüş yaşadı. Ancak yazım sırasında 3.500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. ETH için 3.500 dolar destek seviyesinin korunması bundan sonraki yükselişler için önemli bir destek görevi görüyor.

Ethereum İçin Veriler Pozitif!

ETH yükselişine devam ederken IntoTheBlock’ın paylaştığı veriler şaşırtıcı bir şekilde pozitifti. Paylaşılan verilere göre borsalardan çıkışı yapılan ETH sayısı yeni bir rekor seviyeye yükseldi. Perşembe günü yaklaşık 1.2 milyar dolar değerinde ETH borsalardan ayrıldı.

Önceki verilere göre 1 milyar dolar değerinden fazla ETH borsalardan ayrıldığında, fiyat sadece 30 gün içinde %60’tan fazla bir değerlenme yaşamıştı. Ethereum için bunun tekrar böyle olacağı düşünülürse yakın zamanda 5.500 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir.

Ethereum-09.17-1

Kripto para analisti Lark Davis ise ETH arzı hakkında şu açıklamalarda bulundu:

10 milyondan fazla Ethereum 3.400-3.550 dolar aralığında satın alındı. Bu aralık, destek seviyesi olarak alım baskısının yüksek olduğu bir seviyedir. Ancak bu seviyenin üzerinde satın alınan arz miktarının düşük olduğunu da belirtmek önemlidir.

Ethereum-09.17-2

Geleneksel finansal piyasalar belirli bir döngü içinde hareket etmeyi severler. Şimdiye kadar geleneksel piyasalarda eylül ayları volatilitenin yüksek olduğu aylardı. Buna rağmen Ethereum, ilk üç ABD hisse senedi endeksini geride bıraktı. Ek olarak Ethereum, son bir aydaki çift haneli kar oranıyla bir süredir yatay konsolide olan lider kripto para birimi Bitcoin‘i geride bıraktı.

ETH İçin Negatif Korelasyon!

IntoTheBlock, Ethereum’u Nasdaq ile karşılaştırarak riskli bir yatırım olarak değerlendirdi. Bununla birlikte Volatilite Endeksi ile negatif korelasyonu koruyor. Veri sağlayıcısı şu açıklamalarda bulundu:

Ethereum yatırım riski yüksek bir varlık olarak fiyatlanıyor. ETH, yüksek potansiyel riskli yatırımlarla bağlantılı olma eğiliminde olan Nasdaq ile yüksek bir korelasyon gösteriyor. Aynı zamanda VIX ile güçlü bir şekilde negatif korelasyon gösterdi.

Ethereum-09.17-3

Ethereum için 3.500 dolar destek seviyesi üzerinde fiyat eyleminin devam etmesi halinde yüksek seviyeler hedeflenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster