Ethereum Fiyat Analizi: ETH 4.000 Dolara mı Gidiyor?

ethereum-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum, yazım sırasında kritik bir seviyeden işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta boyunca, ayılar fiyatı kontrol altında tuttukça ETH alçalan kanal boyunca hareket etti. Bununla birlikte lider altcoinin fiyatı sadece iki gün içinde yaklaşık %10 oranında yükselirken grafiğinde alçalan kanalın üst çizgisini aştı.

ETH, Bitcoin’in 7 eylüldeki çöküşü sonrası kayıplarını telafi ediyor. Lider altcoin son 24 saatte %5’in üzerinde yükselerek yazının yazıldığı sırada 3.500 dolar kritik direncinin üzerinde işlem görüyor.

Ethereum Fiyatı Alçalan Kanalı Aştı!

Ethereum için alçalan kanal yapısı üç dip ve üç tepe seviyesi ile karakterize edildi. Ancak altcoinin alçalan kanalın üst çizgisini aşması ile bu kanal yapısı bozuldu. Lider altcoin üst çizginin üzerinde 4 saatlik kapanış yaparak yükselişe geçti.

Ethereum-09.15-22

ETH için yükselişin devam etmesi halinde ilk önemli direnç seviyesi 3.840 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması ile 4.000 dolar seviyeleri test edilebilir. Ek olarak boğaların yükseliş momentumunu arttırması durumunda 4.000 dolar seviyesinin kırılımı muhtemel olacaktır.

Aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 3.350 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile 3.150 dolar ana destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

ETH İçin Teknik Göstergeler Pozitif!

Lider altcoin için teknik göstergeler genel olarak pozitif gözüküyordu. Göreceli Güç Endeksi fiyata endeksli olarak yükseliş yaşadı. RSI yazım sırasında 65 seviyelerinde bulunuyor. Endeks için 70 seviyelerinin aşılması durumunda RSI aşırı alım bölgesinde olacağından ETH için sert yükselişler beklenebilir. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi yaklaşık bir haftadır ilk kez 50 denge seviyesinin üzerine çıktı. Bu da piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu gösteriyor.

Ethereum-09-15-23

Muhteşem Osilatör’de olumlu gözüküyordu. Göstergede boğa formasyonu olan ikili dip gözlendi. Ancak MACD histogramında son yükselişten önce bazı olumsuzluklar gözleniyordu. Daha sonrasında ise kısalan yeşil çubukların ardından uzayan yeşil çubuklar gözlendi.

Ethereum alçalan kanalın üst çizgisini aşarken yukarı doğru sert hareketlerin olma olasılığı bir hayli yüksektir. Ancak yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak ara direnç seviyesi olan 3.560 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Böyle bir durumda altcoin için 4.000 dolara doğru yükselişin başladığı düşünülebilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in de fiyat hareketlerini de takip etmeleri gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster