Diğer

  Bitcoin İçin Türev Verileri Boğa Üstünlüğünü Vurguluyor!

  Bitcoin için yatay konsolidasyon dönemi sert hareketlerle geçse de türev veriler yatırımcıların nötrden boğaya doğru bir eğilim içinde olduklarını gösteriyor.

  Bitcoin Yatay Konsolidasyona Devam Ediyor

  Bitcoin’in fiyatı 7 eylülde 52.950 dolar seviyelerinden sadece bir kaç saat içinde 42.800 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Bu düşüşten sonra lider kripto para birimi yoğun bir volatilite dönemi geçiriyor. Öyle ki Bitcoin 45.000 dolar direnç seviyesini bir kaç kez test etmesine rağmen bu direnç seviyesini kıramadı.

  Bitcoin-09.14-3

  Bitcoin’deki son fiyat çöküşü, vadeli işlemlerde 3.7 milyar dolar long pozisyonu tasfiye etmişti. Ancak artan short pozisyonuna rağmen piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğuna dair pek bir gösterge yok.

  MicroStrategy’nin 48.099 dolar fiyatla 5.050’nin üzerinde Bitcoin alımı yaptıklarını açıklamasından sonra BTC fiyatında pek bir hareket görülmedi.

  Her ne kadar piyasada satış baskısı artsa da ABD Hazine Bakanlığı, stablecoinler için potansiyel düzenlemeyi tartıştığını bildirildiği için düzenleyici endişelerin piyasaları baskılamaya devam etmesi daha olasıdır.

  Stablecoin piyasa kapitalizasyonunun ocak ayındaki 37 milyar dolar seviyesinden mevcut 125 milyar dolar seviyesine çıkmasıyla birlikte regülatörler tekrardan baskı yapmaya başladılar. Ek olarak hem Visa hem de Mastercard, stablecoin ile ilgili çözümlere olan ilgilerini yinelediler.

  Mevcut fiyat zayıflığının arkasındaki neden ne olursa olsun, türev sözleşmeleri 7 Ağustos’tan bu yana boğa eğiliminde gözüküyor.

  Bitcoin İçin Piyasadaki Boğa Havası Sürüyor!

  Bitcoin üç aylık vadeli işlemleri, balinaların tercih ettikleri araçlardandır. Çünkü dalgalı bir fonlama oranından yoksun olmanın önemli avantajına sahiptirler.

  Yatırımcılar sürekli sözleşmeleri tercih ettiklerinde, türev borsaları hangi tarafın daha fazla kaldıraç talep ettiğine bağlı olarak her sekiz saatte bir ücret talep eder. Bu arada, sabit tarihte sona erme sözleşmeleri genellikle geciken uzlaşmayı telafi etmek için normal spot piyasa borsalarından primle işlem görüyor.

  Sağlıklı piyasalarda yıllıklandırılmış %5 ila %15 prim beklenmektedir. Çünkü bu sözleşmelerde kilitlenen para aksi takdirde borç verme fırsatlarında kullanılabilir. Bu durum contango olarak bilinir ve hemen hemen her türev piyasada olur. Bununla birlikte bu gösterge ayı piyasaları sırasında kaybolur veya negatife döner.

  Bitcoin-09.14-1

  Grafik, primin 7 Ağustos’ta % 8’in üzerine yükseldiğini gösteriyor. Ek olarak da o zamandan beridir bu ılımlı havayı sürdürdüğünü göstermektedir. Bu nedenle, veriler son derece pozitif gözükmeye devam ediyor. Bitcoin, son 15 gün içinde 44.000 dolar seviyesini iki kez test etmesine rağmen piyasasında orta-uzun vadeli olarak pozitif bir hava hakim.

  Vadeli İşlemler Açık Faiz Oranı Pozitif Gözüküyor!

  7 eylülde türev piyasalarındaki 3.7 milyar dolarlık tasfiye kesinlikle aşırıya kaçan yatırımcılara zarar verdi. Ancak BTC vadeli işlemlerine olan açık ilgi, piyasasının pozitif olduğunu gösteriyor.

  Bitcoin-09.14-2

  Mevcut 14.8 milyar dolarlık seviyenin haziran ve temmuzda ki 12 milyar dolar ortalamasının %23 üzerinde olması dikkat çekici. Bu, yatırımcıların ciddi şekilde etkilendiği ve Bitcoin’in volatilitesi nedeniyle pozisyon oluşturmak konusunda tereddüt ettiği veya bir şekilde yaklaşan bir ayı piyasasından korktuğu spekülasyonlarıyla çelişiyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?