Bitcoin, Ethereum, Cardano için Önemli Seviyeler ve Analiz!

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için piyasada ayı üstünlüğü sürerken Ethereum ve Cardano’da da düşüşler gözlendi. Ethereum %7 düşerken Cardano %15’ten fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin bugün 20 günlük üstel hareketli ortalamasından bir kez daha yukarı yönlü tepki aldı. Bu da kısa vadeli duyarlılığın negatife döndüğünü ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

20 günlük EMA’nın yönünü aşağı vermesi ve 43’ün altındaki Göreceli Güç Endeksi, piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin-09.13-1

Bitcoin yazım sırasında 45.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak lider kripto para birimi bugün 43.350 dolar seviyelerini test etti. BTC için düşüşün devam etmesi halinde sırasıyla 42.500 ve 37.400 dolar seviyeleri test edilebilir. Ancak ayıların satış baskısını arttırması ile düşün derinleşmesi halinde fiyat 35.000 dolar seviyelerine düşebilir. Böyle bir hareket BTC için yükselişin sonlandığını gösterir.

Lider kripto para biriminin 42.500 dolar seviyelerinden tepki alması muhtemel olacaktır. Ancak boğaların piyasa üstünlüğünü tekrar elde etmeleri ile BTC’nin düşüş trendinin sonladığı düşünülebilir. Ek olarak yükselişin devam etmesi halinde 47.400 dolar seviyesi kilit rol oynayacaktır. 47.400 dolar seviyesi üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde 50.500 dolar direnci hedef olacaktır. Öyle ki 50.500 dolar seviyesinin aşılması halinde Bitcoin yeni ATH’lere yükselebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum son birkaç gündür iki hareketli ortalama arasında yatay konsolide oldu. Bu, boğaların 50 günlük basit hareketli ortalama seviyelerinde dip alımı yaptığını ve ayıların yükselişlerde 20 günlük EMA seviyelerinde satış yaptığını göstermektedir.

Göreceli Güç Endeksi  denge seviyesinin altında bulunuyor. Bu da piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ek olarak fiyatın günlük 50 SMA’nın altına düşmesi parite için satış baskısını arttırabilir. Ancak böyle bir durumda lider altcoinin 3.000 dolar destek seviyesinin altında işlem görmesi muhtemel olacaktır.

Ethereum-09.13-1

Ethereum için 3.000 dolar desteğinin kırılması ile düşüş derinleşebilir. Böyle bir durumda 2.600 dolar seviyeleri test edilebilir. Ancak 50 günlük SMA’dan alınacak tepki ile 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir kapanış yükseliş trendini tekrar başlatacaktır. Ek olarak yukarı yönlü hareketlerde 3.550 dolar seviyesi kilit rol oynayacaktır. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlar lider altcoinin fiyatını 4.000 dolar seviyelerine kadar çıkarabilir.

Cardano Fiyat Analizi

Cardano, 7 Eylül’de 50 günlük SMA’dan yukarı yönlü tepki aldı ve 11 Eylül’de 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı. Ancak yükseliş çok uzun sürmedi.

Cardano-09..13-1

Ayılar bugün fiyatı 2.47 dolar destek seviyesinin altına düşürdü. Ancak negatif bölgedeki 20 günlük EMA ve RSI’ın 46 seviyelerinde bulunması piyasa üstünlüğünün ayılarda oluğunu gösteriyor.

Satış baskısı ile ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürürlerse muhtemel hedef 1.94 dolar destek seviyesi olacaktır. Ancak 50 günlük SMA’dan alınacak tepki ile yukarı yönlü hareketlerde hedef seviye 2.97-3.1 dolar bölgesi olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster