Ethereum Fiyat Analizi: ETH’nin Rallisi İçin Gerekenler!

ethereum-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum için 20 günlük hareketli ortalama altındaki fiyat hareketleri satış baskısını arttırdı. Fakat alım baskısının toparlanması için boğaların koruması gereken destek seviyeleri var. Bu seviyelerin korunamaması altcoin için daha büyük bir düzeltme anlamına gelecektir.

Ethereum İçin Boğa Üstünlüğü Sürüyor!

Ethereum’un 7 eylüldeki satış baskısı 19 mayısta gözlenen satış baskısına kıyasla büyük bir satış baskısı değildi. Ancak boğaların alım baskısını arttıramaması fiyatı tekrar mayıs benzeri bir çöküşle karşı karşıya bırakabilir. Lider altcoin yazım sırasında son 24 saatte %4 yükselerek 3.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak ETH’nin bir sonraki büyük piyasa dalgalanması öncesinde 3.000-3.550 dolar arasında yatay konsolidasyonda işlem görmesi muhtemeldir.

Son geri çekilme göz önüne alındığında, ETH yazım sırasında hala boğa görünümündeydi. Fiyat 50 ve 200 günlük basit hareketli ortalama çizgilerinin üzerinde işlem görüyordu.

Ethereum-09.11-1

Bununla birlikte, ETH’nin boğasal bir fiyat hareketini sürdürmek için %50 Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görmesi önemlidir. Lider altcoinin bunu başaramaması ile kısa vadeli satıcıları fiyatı %38,2 Fibonacci seviyesine doğru düşürebilir.

Ethereum için 20 SMA’nın hemen üzerinde bir kapanış piyasadaki birçok belirsizliği hafifletecektir. Ancak 4.000 dolar seviyelerinin test edilmesi pek mümkün gözükmüyor. Çünkü ETH için teknik göstergelerdeki ayı üstünlüğünün boğa üstünlüğüne geçmesi gerekiyor.

Teknik Göstergelerde Son Durum Ne?

Ethereum için teknik göstergelerin çoğu piyasadaki ayı üstünlüğünü destekliyor. MACD histogramında yarım çizgiye yakın çubuklar gözlendi. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de yarım çizginin üzerinde ikili tepe gözlendi. Bu da kısa vadeli satış baskısının devam edeceğini gösteriyor.

Ethereum-09.11-2

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin altında 40 seviyelerinde bulunuyor. RSI’ın denge seviyesinin altında olması da satış baskısını destekliyordu.

Piyasadaki satış baskısı ile her ne kadar ayı üstünlüğü olsa da satış baskısı pek güçlü değildi. Bu yüzden de Ethereum’un 3.000-3.550 dolar arasında yatay konsolide olması muhtemeldir. Ancak Ethereum için yukarı yönlü bir rallini devam etmesi için 3.000 dolar destek seviyesi altında kalıcı kapanışların yapılmaması gerekiyor.

Altcoin piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para yazım sırasında 45.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster