AVAX ve Fantom Ethereum’a Üstünlük Sağlayabilir mi?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Şu an için Ethereum tarafından yönetilen DeFi dünyası, kripto alanına baktığınızda nispeten yeni bir alandır. Ethereum’un blockchain ağı, alanında başarılı birçok Dapps ve NFT platformuna ev sahipliği yaptı. Ancak birden fazla L1 ve L2 ölçeklendirme çözümünün ortaya çıkmasıyla, bazı blockchainler Ethereum’u lider konumundan devirebilir.

AVAX ve Fantom Gelişimsel Faaliyetlerini Sürdürüyor!

Hem Fantom hem de Avalanche yakın zamanda geliştiricileri ödüllendirmek için teşvik programları başlattı. O zamandan beridir her iki zincirdeki Kilitlenen Para Miktarı (TVL) önemli ölçüde yükseliş yaşadı.

Aynı zamanda Ethereum’un TVL’si neredeyse 30 milyar dolar düştü. Her iki zincir de Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu olduğu için Fantom ve Avalanche’ın kullanıcıları ve likiditeyi kendilerine çekme ihtimali yüksek.

Fantom’un son duyurusundan bu yana, TVL’si 755 milyon dolardan 1.34 milyar dolara çıktı.

avax-ftm-09.13-1

Ağ hızla büyüyor ve daha fazla yatırımcı bunun bir parçası haline geliyordu. Fantom’daki aktif adres sayısı ortalaması 200 civarındayken 3.200 ile zirve yaptı. Ayrıca, günlük işlemler 1.7 milyona ulaştığı için işlem hacimleri 633 milyon dolara ulaştı.

Avax-ftm-09.13-2

Benzer şekilde Avalanche de 180 milyon dolarlık bir teşvik programı başlattı. Bu, başlangıçta ağda başlatılan AAVE ve Curve gibilere likidite ve destek sağlamak için yapıldı. Şimdi ise listede Sushiswap ve Paraswap da var.

TVL Fiyat Artışını Destekliyor

Avalanche’ın TVL’si %676 artarak 311 milyon dolardan 2.41 milyar dolara yükseldi. EVM uyumluluğu, ETH varlıklarının AVAX’a daha hızlı ve 5 kat daha ucuz aktarılmasını sağlıyor. Bu, birçok yatırımcının saniyede 10.000 işlem hızına sahip Avalanche’ı kullanmaya teşvik etmiş olabilir.

avax-ftm-09.13-3

Altcoinler için belirteçlerin %163 oranında artması ile kripto paraların fiyatlarında da önemli bir artış gözlemlendi. Benzer şekilde, AVAX sadece son 4 günde % 70’ten fazla artış yaşadı.

FTM’nin %56 balina hakimiyeti göz önüne alındığında Fantom, balina manipülasyonuna duyarlı daha riskli bir varlık gibi görünüyor. Ancak her iki kripto para da bu kadar önemli ölçüde yükseldiğinden, yüksek volatiliteleri de altcoinlerin düzeltme yaşamalarını sağlayacaktır.

Avax-ftm-09.13-4

Her ne kadar Fantom ve AVAX gibi altcoinler gelişimsel faaliyetlerden dolayı artış yaşasa da altcoin piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Ek olarak lider kripto para yazım sırasında 44.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster