Bitcoin Madencileri Mayıs Öncesine Geri Dönüyor!

Bitcoin Madencilerinin Kullandığı Enerji Miktarı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin madencileri, Çin’in madencilere uyguladığı yoğun baskı nedeniyle büyük ölçüde zarara uğramışlardı. Ancak aradan geçen bir kaç aydan sonra toparlanmaya başladıkları gözleniyor. Kar oranları yükselen madencilerin kazıma devam ettikleri görülüyor.

Bitcoin madencileri için veriler toparlanmayı desteklerken yatırımcıların bundan sonra daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Bitcoin Madencileri İçin Veriler Pozitif Gözüküyor!

Madenciler son 7 ay içerisinde bakiyelerini önemli ölçüde arttırmayı başardılar. Bu süre zarfında bakilerine 13.000 BTC daha ekleyen madenciler, Bitcoin’in çöküş yaşadığı veya konsolide kaldığı zamanlarda birikim yapmaya devam ettiler.

Bitcoin madencilerinin şuanda bakiyelerinin total değeri 86.2 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu değere karşılık gelen BTC miktarı ise 1.774 milyondur. Ek olarak madencilerin sahip olduğu total BTC miktarı, Grayscale şirketinin sahip olduğu BTC miktarından daha fazla. Öyle ki madencilerin sahip olduğu BTC miktarı, BTC’ye sahip olan en büyük 10 kurumun total BTC miktarından da daha fazla miktardadır.

Btcoin-09.18-11

Madencileri düşüşlerde ve yatay konsolidasyon dönemlerinde birikim yaptığı bir gerçektir. Fakat madenciler bunun aksine satışlarda yapıyorlar. En son ağustos ayında 1.360 BTC satışı yapıldığı gözlenmişti. Ek olarak hash oranının hızlı bir şekilde iyileşmesiyle madencilerin konumları daha da güçleniyor.

Hash oranı, mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %37 uzaklıkta bulunuyor.

Madenci gelirleri bu ayki yüksek volatilite nedeniyle 3 milyon dolar civarında bir düşüş yaşadı. Fakat bazı konsolidasyon dönemleri madencileri tekrardan artan kar durumlarına sokabilir.

Yatırımcılarda Madenciler Gibi Birikim Yapıyorlar!

Yatırımcılar da madencilerin birikim yapma stratejilerini kullanıyorlar. Bu konsolidasyon döneminde piyasada işlem yapmak tehlikeli olduğundan belirli bir yönde karar vermek ideal bir durum değil. Ancak şimdiki durumda birikim yapmak en iyi strateji olabilir. Sadece bu hafta yatırımcılar tarafından borsalardan 25.000 civarında BTC satın alındı. Ek olarak Bitcoin’in kar arzı da güvenli bir şekilde %81 seviyelerine yükseldi. Bu seviyeler, piyasanın en üst seviyesine veya %60 altındaki değerlere kıyasla kar elde etmek için idealdir.

Bitcoin-09.18-12

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının da BTC’nin fiyat hareketlerini dikkatle izlemeleri gerekiyor. Bitcoin, son 24 saatte %4’ten fazla artarak yazım sırasında 48.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster