Solana, DOT ve ALGO, BTC Fiyatından Nasıl Etkileniyor?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum’un bugün ki düşüşleri ile birlikte kırmızı işlem görüyor. Bununla birlikte son 2 ayda kazançlarıyla yatırımcıların radarına giren ve şimdi ise büyük fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kalan kripto paralar da var.

Solana Boğa Rallisinin Lider Altcoini Oldu!

Solana, Polkadot ve Algorand; temmuz ve ağustos ayları arasında güçlü ralliler yaşayan altcoinlerdendi. Polkadot 12 dolar seviyelerinden %200’den fazla fiyat artışı yaşayarak 35 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Benzer fiyat yükselişleri Algorand için de gerçekleşti. ALGO 2 dolar seviyelerini aşarak %230’luk bir yükseliş kaydetti.

Geçmiş 2 aylık dönemde en büyük kazançlar Solana yatırımcıları tarafından yaşandı. SOL %700’den fazla bir yükseliş yaşadı. Altcoin 26 dolar seviyelerinden 216 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Ek olarak SOL ve ALGO bu zaman diliminde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiler. Ancak SOL yazım sırasında ATH’sinden %34 düşük işlem görüyor. Ek olarak ALGO ise ATH’sinden %32 aşağıda işlem görüyor.

Solana-09.20-14

Solana son 24 saatte %10’dan fazla düşüş yaşayarak yazım sırasında 143 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOT ise son 24 saatte %20’den fazla bir düşüş yaşayarak yazım sırasında 29.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son olarak ALGO ise son 24 saatte %25 düşüş yaşayarak yazım sırasında 1.7 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin’in 7 eylüldeki fiyat çöküşü sonrası SOL toparlansa da DOT ve ALGO’da belirgin bir toparlanma gözlemlenmedi. Bunun bir nedeni olarak ise DOT ve ALGO için boğa ivmesinin fazlaca azalmasıydı.

Solana-09.20-13

DOT ve ALGO için azalan boğa ivmesinin nedeni yatırımcıların hem spot hem de türev piyasalarda ki bakiyelerini azaltmaları gösterilebilir. Yazım sırasında artan satış hacimleri ve tasfiyeler 3 altcoin için de milyon dolarlara yükseldi.

Bu sayesinde yatırımcılar muhtemelen hem spot hem de türev piyasalarındaki holdinglerinden kurtuluyorlar. Bu rapor sırasındaki satış hacimleri arttı. Ek olarak gerçekleşen tasfiyeler 3 altcoin için de milyonlara yükseldi. Solana, boğa rallisinin lider altcoini olsa da yatırımcıların en çok kaybettikleri altcoin oldu. SOL‘un ATH’sinden bu yana tasfiyeleri 25 milyon dolara yükseldi.

Solana-09.20-12

Altcoinlerin BTC Korelasyonu Ne Durumda?

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoinlerdeki toparlanmanın gerçekleşmesi için öncelikle BTC fiyatının toparlanması gerekiyor. Ancak 3 altcoinin de BTC ile korelasyonu BTC’den ne kadar etkileneceklerini gösterecek. Yazım sırasında bu korelasyon oranı ALGO için 0.57 oranında bulunurken SOL için bu oran 0.7 seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak BTC korelasyon oranı DOT için 0.88 seviyelerinde bulunuyor.

Solana-09.20-11

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster