Diğer

  Solana, DOT ve ALGO, BTC Fiyatından Nasıl Etkileniyor?

  Genel kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum’un bugün ki düşüşleri ile birlikte kırmızı işlem görüyor. Bununla birlikte son 2 ayda kazançlarıyla yatırımcıların radarına giren ve şimdi ise büyük fiyat düşüşleriyle karşı karşıya kalan kripto paralar da var.

  Solana Boğa Rallisinin Lider Altcoini Oldu!

  Solana, Polkadot ve Algorand; temmuz ve ağustos ayları arasında güçlü ralliler yaşayan altcoinlerdendi. Polkadot 12 dolar seviyelerinden %200’den fazla fiyat artışı yaşayarak 35 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Benzer fiyat yükselişleri Algorand için de gerçekleşti. ALGO 2 dolar seviyelerini aşarak %230’luk bir yükseliş kaydetti.

  Geçmiş 2 aylık dönemde en büyük kazançlar Solana yatırımcıları tarafından yaşandı. SOL %700’den fazla bir yükseliş yaşadı. Altcoin 26 dolar seviyelerinden 216 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Ek olarak SOL ve ALGO bu zaman diliminde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiler. Ancak SOL yazım sırasında ATH’sinden %34 düşük işlem görüyor. Ek olarak ALGO ise ATH’sinden %32 aşağıda işlem görüyor.

  Solana-09.20-14

  Solana son 24 saatte %10’dan fazla düşüş yaşayarak yazım sırasında 143 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOT ise son 24 saatte %20’den fazla bir düşüş yaşayarak yazım sırasında 29.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son olarak ALGO ise son 24 saatte %25 düşüş yaşayarak yazım sırasında 1.7 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

  Bitcoin’in 7 eylüldeki fiyat çöküşü sonrası SOL toparlansa da DOT ve ALGO’da belirgin bir toparlanma gözlemlenmedi. Bunun bir nedeni olarak ise DOT ve ALGO için boğa ivmesinin fazlaca azalmasıydı.

  Solana-09.20-13

  DOT ve ALGO için azalan boğa ivmesinin nedeni yatırımcıların hem spot hem de türev piyasalarda ki bakiyelerini azaltmaları gösterilebilir. Yazım sırasında artan satış hacimleri ve tasfiyeler 3 altcoin için de milyon dolarlara yükseldi.

  Bu sayesinde yatırımcılar muhtemelen hem spot hem de türev piyasalarındaki holdinglerinden kurtuluyorlar. Bu rapor sırasındaki satış hacimleri arttı. Ek olarak gerçekleşen tasfiyeler 3 altcoin için de milyonlara yükseldi. Solana, boğa rallisinin lider altcoini olsa da yatırımcıların en çok kaybettikleri altcoin oldu. SOL‘un ATH’sinden bu yana tasfiyeleri 25 milyon dolara yükseldi.

  Solana-09.20-12

  Altcoinlerin BTC Korelasyonu Ne Durumda?

  Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoinlerdeki toparlanmanın gerçekleşmesi için öncelikle BTC fiyatının toparlanması gerekiyor. Ancak 3 altcoinin de BTC ile korelasyonu BTC’den ne kadar etkileneceklerini gösterecek. Yazım sırasında bu korelasyon oranı ALGO için 0.57 oranında bulunurken SOL için bu oran 0.7 seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak BTC korelasyon oranı DOT için 0.88 seviyelerinde bulunuyor.

  Solana-09.20-11

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kripto Piyasası Borsalardaki Yükselişi Takip Ediyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Öncülüğünde Yükseliş

  Kripto piyasası, geleneksel piyasalardaki iyimserlikle birlikte kayda değer bir yükseliş yaşıyor. S&P 500 ile korelasyon, Bitcoin ETF'lerinin rolü ve yükseliş eğilimine işaret eden teknik göstergeler hakkında detaylı bilgi edinin.

  Mt. Gox Ödeme Güncellemeleri: Bitcoin (BTC) ve Gerçek Para Ödemeleri Yakında

  Mt. Gox yetkili kuruluşu, Bitcoin ve gerçek para tazminatları için beklentileri yükselten ödeme takvimini güncelledi. Muhtemel ödeme tutarları, ödeme yöntemleri ve bunun alacaklılar için ne anlama geldiği hakkındaki en son gelişmeleri öğrenin.

  Bitcoin Halving Kripto İlgisini Yeniledi: Uzmanlar Fiyat Etkisi ve Sektör Büyümesi Üzerine Tartışıyor

  Bitcoin halving'in kripto para yatırımlarına bakışı nasıl şekillendirdiğini keşfedin. Olayın BTC fiyatı, sektörün büyümesi ve kod odaklı tasarımın rolü üzerindeki olası etkisine dair uzman görüşleri bu makalede.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?