Solana ve Ethereum İçin Bundan Sonraki Fiyat Hedefleri!

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası Bitcoin’in son 24 saat içinde %10’dan fazla düşüş yaşamasıyla sert düşüşler yaşadı. Lider kripto para birimi 47.000 dolar seviyelerinden 42.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Lider altcoin Ethereum son 24 saatte 3.350 dolar seviyelerinden 2.900 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Ancak Ethereum’un rakibi olarak görülen Solana ise bu sert düşüşlere rağmen pek bir kayıp yaşamadı. SOL son 24 saatte 150 dolar seviyelerinden 130 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Solana Fiyat Analizi

Solana son 24 saatte %15 civarında düşüş yaşarken yazım sırasında 144 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 125-134 dolar aralığında bulunuyor. Bu destek seviyesinin altında fiyat hareketleri ile 100 dolar destek seviyesine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak böyle bir durumda SOL‘un ağustos ayında başladığı ana yükselen trendi de kırılacağından altcoin için yükselişlerin sonladığı düşünülebilir. Böyle bir durumda 100 dolar destek seviyesinin test edilmesinden sonra 79 dolar seviyelerine doğru sert bir düşüş meydana gelebilir.

Solana-09.20-1

Göreceli Güç Endeksi 42 seviyelerinde bulunuyor. Ancak yönünü yukarı veren RSI için toparlanmanın başladığını söylemek doğru olabilir. Ancak buradaki en önemli faktör lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketleri olacaktır. Chaikin Osilatörü, RSI’ın aksine oldukça pozitif gözüküyordu. Bu da sermaye girişlerinin arttığını ve yakın zamanda toparlanmanın gerçekleşebileceğini destekler nitelikte bulunuyor. SOL’un 4 saatlik grafiğinde Bollinger Alt Bandı’ndan tepki aldığı görülüyor. Bu altcoin için pozitif olarak değerlendirilebilir.

Solana-09.20-2

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde SOL için ilk direnç seviyesi 152 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu ara direnç seviyesinin aşılması ile 172 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 192 dolar direnç seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile yeni ATH’lerin elde edilmesi muhtemel olacaktır.

Genel kripto para piyasasına göre Solana’nın daha pozitif durduğu söylenebilir. Ancak Bitcoin‘in fiyat hareketleri yeni bir düşüşü başlatabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum son 24 saatte %15 civarında düşüş yaşarken yazım sırasında 3.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ETH için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 2.900 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleriyle 2.700 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi aşırı satış bölgesinden yönünü yukarı vermiş olsa da yazım sırasında hala aşırı satış bölgesinde bulunuyor. Ek olarak Chaikin Osilatörü ise yarım çizginin altında bulunuyor. Bu da sermaye girişlerinin düştüğünü gösteriyor. Yazım sırasında Bollinger Alt Band’ı seviyelerinde bulunan ETH için düşüşün devam edeceği ya da yükselişin kısa vadede gerçekleşmeyeceği söylenebilir.

Ethereum-09.20-1

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 3.150 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması halinde ise 3.300 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. ETH’nin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gerçekleştirmesi için 3.500 dolar üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster