Solana Kısa Vadede 100 Doların Altına Düşebilir mi?

Solana-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana son bir kaç aydır piyasadaki en çok artış yaşayan altcoinlerden oldu. Öyle ki bir yıl önce Solana’ya yapılan 100 dolarlık yatırım şu anda 5.000 dolarlık yatırım getirisine yol açacaktı. Son birkaç ay içinde parabolik bir yükseliş yaşayan Solana, çoğu yatırımcının dikkatini çekti.

Solana İçin Yükseliş Sonlandı mı?

SOL yükselişe başladığından beridir güçlü bir düzeltme yaşamadı. Öyle ki altcoin için günlük grafikte tehlike çanları çalıyor. Genel kripto para piyasasının Bitcoin öncülüğündeki düşüşü ile çoğu altcoin düşük seviyelerden işlem görüyorlar. Böylelikle de önümüzdeki bir kaç hafta boyunca altcoinin bir düzeltme sürecinden geçeceği söylenebilir.

Solana 9 eylülde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 215 dolara ulaştı. Ancak altcoin 200 dolar seviyesinin üzerinde çok fazla işlem göremedi. Bitcoin bu dönemde 45.000 ila 50.000 dolar arasında güçlü bir konsolide olmuştu. Böylelikle de Solana, likidite ve sermaye akışları ile birlikte parabolik bir boğa rallisi yaşadı.

Solana için yazım sırasında grafiğinde görülen 20 günlük EMA ile 20 günlük SMA arasındaki kesişim, altcoin için negatif bir durumu temsil ediyor. Günlük zaman dilimde EMA üzerinde hareket eden SMA, güçlü bir ayı sinyali olarak kabul edilir.

Solana-09.21-20

SOL yazım sırasında 130 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde 100 dolar seviyelerinde olan 0.618 Fibonacci seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Solana-09.20-21

2021 yılının başlarında başlayan ralli sırasında altcoinin fiyatı temmuz ayında 23 dolar seviyelerine düşmeden önce 64 dolar seviyelerine çıktı. SOL‘un aşağı yönlü sert fiyat hareketleriyle 100 dolar seviyesinin altındaki fiyat hareketlerinde 64 dolar seviyesi haftalık grafikte güçlü bir destek olarak görev yapacaktır. Altcoin için satış baskısının devam etmesi halinde bu seviyenin test edilmesi muhtemeldir.

Ağ Saldırısı Sonrası Fiyat İyileşmedi!

Piyasa düzeltmelerinin yanı sıra Solana ağı DDOS saldırısının ardından 17 saatlik bir kesinti yaşamıştı. Bu kesinti sonrası altcoinin fiyatında olumlu bir gelişme yaşanmadı. Çoğu analist bu kesintinin geçen hafta yaşanan %35’lik düşüşün başlıca nedeni olduğu belirtiyor.

Coinshares’in dijital varlık fonu raporuna göre, kurumlar Solana’nın düşüşlerini göz ardı ettiler. Çünkü varlık sınıfı 4.8 milyon dolar daha sermaye girişi kaydetti. Bu olumlu bir durum olsa da, bu tür sermaye yatırımlarının gelecek düşünülerek yapıldığını belirtmek önemlidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster