AVAX ve DOT İçin Bundan Sonraki Fiyat Hedefleri Nereler?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolar seviyelerini test etmesinin ardından çoğu altcoin düşüş yaşadı. BTC’nin bu sert düşüşü sonrası AVAX ve Polkadot altcoinleri de düşüş yaşadılar. Ancak AVAX kayıpları telafi ederek son 24 saatte %20’den fazla bir yükseliş yaşadı. Ek olarak DOT ise son 48 saat içerisinde %20’den fazla bir düşüş yaşadı.

AVAX Fiyat Analizi

AVAX, Bitcoin’deki fiyat çöküşü ile birlikte 76 dolar seviyelerinden 52 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak altcoin şuan piyasada yeşil işlem gören nadir altcoinlerden. AVAX son 24 saatte 520’den fazla yükseliş yaşayarak yazım sırasında 65 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 62 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile 56 dolar seviyelerine doğru bir geri çekilme beklenebilir. Aşağı yönlü sert hareketlerde ise 44 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemeldir.

AVAX-09.21-2

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin üzerinde 52 seviyelerinde bulunuyor. Bu, altcoin için momentumun yeniden alım bölgesinde toparlandığını gösteriyor. Ancak RSI’ın 50 seviyesinin üzerinde kalabilmesi durumunda altcoin için yükselişin devam edeceği söylenebilir. Chaikin Osilatörü yarım çizginin üstünde bulunuyordu. Bu da sermaye girişlerinin arttığını gösteriyor. Yazım sırasında Bollinger Orta Bandı’ndan tepki alan AVAX, orta bandın aşılması halinde üst bandı hedefleyebilir.

AVAX-09.21-1

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 68 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması halinde ise yeni ATH’ye doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ek olarak AVAX için genel görünüm pozitiftir.

Polkadot Fiyat Analizi

Bitcoin’in son fiyat çöküşü ile birlikte DOT altcoini de benzer bir fiyat eyleminde bulundu. DOT son 48 saatte %20’den fazla düşüş yaşarken yazım sırasında 29 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 27 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin aşılması halinde ise 23 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 19 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

DOT-09.21-2-1

Göreceli Güç Endeksi 34 seviyelerinde bulunuyor. Bu da altcoin için satış baskısının yoğun olduğunu gösteriyor. Chaikin Osilatörü ise RSI’a rağmen yarım çizginin üstünde bulunuyordu. Bu altcoin için sermaye girişlerinin arttığını gösteriyordu. Ek olarak MACD histogramında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu da momentumun toparlandığını gösteriyor.

DOT-09.21-1

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 32.5 dolar seviyelerinde bulunuyordu. Ancak bu seviyenin aşılması halinde sırasıyla 36 ve 38 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak DOT için 38 dolar direnç seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir yükseliş başlayabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster