AAVE Fiyat Analizi: Altcoin Pozitif Gözüküyor!

Aavecoin Yeni Zirvelere Çıkabilir Mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

En iyi 10 DeFi tokenından biri olan AAVE, fiyat ve yatırımcı davranışı göz önüne alındığında bir dizi hareketlenme yaşadı. Yine de son bir kaç gündür genel kripto para piyasası düşüş yaşıyor. AAVE de bundan etkilenerek son 24 saatte %10 civarında bir düşüş yaşadı.

AAVE Bitcoin’in Son Düşüşünden Etkilenerek Düşüş Yaşadı!

Lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde altcoin piyasası düşüş yaşadı. BTC 40.000 dolar seviyesinin altına inerek en son 6 ağustosta işlem gördüğü 39.600 dolar seviyelerini test etti. Ancak bu düşüşlerden sonra AAVE kayıplarını telafi ediyor gibi görünüyordu.

AAVE için toplam TVL değeri şu anda 12.7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak bu sadece 5 gün önce 15 milyar dolar seviyelerinde bulunuyordu. TVL’deki bu düşüş öncelikle AAVE’nin neredeyse %30 düşmesine neden olan fiyat düşüşünden kaynaklanıyor.

AAVE-09.22-1

Fiyattaki düşüşten bu yana, yatırımcılar 10.86 milyondan fazla AAVE’de zarar ettiler. Zararda bulunan altcoinlerin değeri 3.28 milyar dolar değerinde bulunuyor. Bu düşüşler ağın değerinin 2 ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

AAVE-09.21-2

Fiyat düşüşüne ek olarak TVL’de ki değer kaybı da altcoin için son negatif durumlar olabilir. Öyle ki düşüşlere rağmen altcoin pozitif gözüküyordu. Piyasadaki belirgin davranış olan satış yapma yerini satın almaya veriyor gibi görünüyor. Ek olarak bu davranış değişikliği 2 ay önceki seviyelerin test edilmesinin ardından geldi.

Yatırımcılar AAVE Birikimi Yapıyorlar!

Bitcoin’in 7 eylüdeki fiyat çöküşünün ardından %30’dan fazla yükseliş yaşayan altcoin son bir haftada yaklaşık %35’den fazla düşüş yaşadı. Bu düşüşe ve satış baskısına rağmen orta-uzun vadeli yatırımcıların birikim yaptıkları görüldü. Bu altcoin için kısa vadede pozitif bir etki yapmayabilir. Ancak orta-uzun vadede pozitif etkileyecektir.

AAVE-09.22-3

AAVE için ağ büyümesi ise 4 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Ek olarak bu da altcoinin ivme kazandığını gösteriyor. Öyle ki AAVE’nin Bitcoin korelasyonunun 0.86 seviyelerinde olması da kazanılan ivmeyi destekler nitelikte bulunuyor.

AAVE için kısa vadeli olarak aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 260 dolar seviyelerinde bulunuyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ise ilk direnç seviyesi 300 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster