XTZ (TEZOS) İçin Bu Boğa Formasyonu Çalışabilir mi?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. XTZ yaklaşık 2 aydır boğa rallisi yaşıyordu. Ek olarak altcoin bu süreçte 2 dolar seviyelerinden 8 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşadı. Tezos bu yükselişiyle yatırımcıların dikkatini çekerken altcoin son Bitcoin fiyat çöküşü ile birlikte 4.5 dolar seviyelerine kadar geriledi.

XTZ Kritik Destek Seviyesinden Tepki Aldı!

XTZ yazım sırasında 5 dolar kritik destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ek olarak Tezos için son iki aylık süreç iyi geçti denilebilir. Altcoin bu süreçte yaklaşık %280’lik bir fiyat artışı yaşadı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in sert fiyat hareketleri ile XTZ, son 1 haftada yaklaşık %44’lük bir düşüş yaşadı. XTZ için gelen yükselişlerin nedeni stake oranındaki artış olabilir.

XTZ-09.22-1

Tezos için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 4.5 dolar seviyelerinde yer alıyor. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 3.9 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoin için 4.5 dolar seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile piyasa üstünlüğünün ayılara geçmesi muhtemel olacaktır. Ancak genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ettiğinden BTC fiyat çöküşü ile birlikte Tezos için kritik destek seviyelerinin altında sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Tezos İçin Teknik Göstergeler Ne Durumda?

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin altında 42 seviyelerinde bulunuyor. RSI için 50 seviyesinin üzerine çıkılması ile momentumun pozitif olacağı söylenebilir. Chaikin Osilatörü yarım çizginin altından yarım çizgi seviyelerine gelmiş bulunuyor. Yarım çizgi üstüne çıkılması ile sermaye girişleri artacağından altcoin için toparlanmadan söz etmek mümkün olacaktır. Ek olarak MACD histogramında ise kısalan kırmızı çubuklar gözlemlendi. Bu durum altcoin için momentumun toparlandığını gösteriyor.

XTZ-09.22-2

XTZ için günlük grafikte gözlemlenen bir boğa formasyonu var. Bu ters omuz-baş formasyonudur. Bu formasyonun çalışması halinde hedef seviye 14 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak öncelikle 7.5 dolar direnç seviyesinin aşılması gerekiyor. Bu seviyenin aşılması ile yukarı yönlü hedefin gelmesi muhtemel olacaktır.

XTZ-09.22-4

 

Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 5.4 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin aşılması halinde ise 5.75 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi için ise 6.2 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılması gerekiyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmesi gereklidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 43.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster