Bitcoin ve Polkadot Fiyat Analizi: Düşüş Sonlandı mı?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin 40.000 doların üzerinde işlem görse de toparlanma hala 43.000 dolar altında sınırlı. Polkaot geçen hafta 40 dolar direnç seviyesini kıramayarak 25 dolar direnç seviyesini yeniden test etti.

Kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşarken küçük yatırımcılar piyasalardan çıkıyor. Yazım sırasında total market değer 16 eylülde kaydedilen 2.2 trilyon dolarlık yedi günlük en yüksek seviyeden düşüş yaşayarak 1.9 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor.

Çinli emlak devinin bu hafta başında genel finansal piyasalarda düşüşe yol açmasıyla birlikte kripto para piyasalarında da düşüşler gözlendi. Son bir kaç gün içinde Binance’e BTC girişleri, Çin’den gelen haberin satış baskısı ile yükseldi.

Ethereum ağustos ayının başlarından beridir bu yana ilk kez 2.650 dolar seviyelerini test etti. Önümüzdeki süreçte Ethereum‘un 2.400 dolar ile 3.200 dolar seviyeleri arasında işlem görmesi muhtemeldir.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin geçen haftaki yüksselişi sırasında 48.000 dolar üzerinde tutunamadı. Ek olarak bu da daha bir büyük bir satışa dönüşen ilk düzeltmeye yol açtı. Ancak lider kripto para birimi son 1 hafta içinde %18 civarında bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’in kırmızı bölgenin altına işlem görmesi ile düşüş derinleşti. Böylelikle de BTC 39.600 dolar seviyelerini test etti. Yeşil bölgenin üzerinde işlem gören Bitcoin’in yükselebilmesi için yeşil bölge altında fiyat hareketlerinden kaçınması gerekiyor.

Bitcoin-09.22-1

Lider kripto para birimi boğaların toparlanması ile azım sırasında 42.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç seviyesi 43.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak 100 günlük basit hareketli ortalama ise destek görevi görüyor.

Birçok analist BTC için 45.000-46.000 dolar seviyelerinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde piyasa üstünlüğünün boğalara geçeceğini düşünüyor. Ek olarak da 40.000 dolar seviyesinin altında ki fiyat hareketleri le BTC’nin 36.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşaması muhtemel olacaktır.

Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot iki hafta sonra ilk kez 28 dolar destek seviyesinin altında işlem gördü. Altcoin geçen haftanın başlarında 40 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşamıştı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüş yaşaması ile yükselen trend kırıldı ve düşüş başladı.

DOT için 30 dolar seviyelerindeki destekten tepki alınması beklenirken BTC’nin 39.600 dolar seviyelerini test etmesi ile birlikte DOT’un 25 dolar seviyelerini test ettiğini gözlendi. Polkadot yazım sırasında her ne kadar 28 dolar seviyelerinden işlem görse de DOT’un toparlanması uzun sürebilir.

Polkadot-09.22-1

DOT yazım sırasında 50 ve 200 günlük SMA’nın üzerinde güçlü direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu hareketli ortalamaların üzerinde günlük kapanış yapılması halinde hedef seviye 32.5 dolar seviyeleri olacaktır.

MACD histogramında ise momentumun negatif olduğu gözlemleniyor. Histogramda görülen kırmızı çubuklar piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ancak histogramda kısalan kırmızı çubuklar gözlemlenirse momentumum negatiflikten pozitifliğe döndüğü söylenebilir. Ek olarak 32.5 dolar seviyesinin üzerindeki fiyat hareketleri de bu durumu destekleyecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster