Diğer

  Tesla Bitcoin hakkında araştırmalarına devam ediyor! Kararını henüz vermiş değil..

  Tesla , Bitcoin’i tekrar bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için hazırlanıyor . Bu durumda, Tesla’nın yakın zamanda yatırımcılarına açıklayacağı bekleniyor. Ancak Tesla, ödeme yöntemi olarak kabul etmeden önce Bitcoin’in enerji kullanım durumunu detaylı bir şekilde tekrardan incelemek isteyebilir.

  Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Ark Invest’ten Cathie Wood da dahil olmak üzere birçok önemli ismin katıldığı etkinlik olan “The B Word” de konuşan Elon Musk, elektrikli otomobil üretim devi Tesla’nın yakın zamanda tekrardan Bitcoin ile ödeme kabul edebileceğinden bahsetmişti.

  Bitcoin

  Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Bitcoin hakkında açık açık endişelerinden bahsederek çevresel etkilerini tartıştı. Daha önce Bitcoin’in üretim sırasında çevreye zarar verdiğini açıklayan Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood ile yaptığı görüşmede Bitcoin hakkında sorularının ve endişelerinin cevabını almış oldu.

  Buna ek olarak, söz konusu konferansta, Bitcoin’e olan desteğini bir kez daha yinelerken, portföyüne diğer kripto paraları ekleyebileceği olasılığına da değindi. “Bitcoin’in enerji kullanımında olumlu bir eğilim var gibi görünüyor” diyen Musk, enerji tüketimini izlemenin de önemli olduğunu, özellikle bu durumun Tesla’nın uzun vadeli “sürdürülebilir enerjiyi hızlandırma” planıyla uyumlu olacağını iddia etti. Tesla, “Bitcoin’in enerji kullanımı konusunda uygun özeni göstermeyen” şirket olmayacağını da açıkladı.

  “Bitcoin yenilenebilir kaynaklara çok daha fazla eğilimli hareket ediyor gibi görünüyor ve özellikle Çin’de açık bir şekilde kullanılan birçok madencilik için kullanılan kömür santralleri kapatıldı. Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin %50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir çalışma olduğunu göstermek için biraz daha Bitcoin’e özen göstermek istiyorum.

  Bu durum eğer beklediğimiz şekildeyse, Tesla Bitcoin’i kabul etmeye devam edecek.”

  ve konuşmasının devamında ekledi,

  “Ekonomiyi yönetme şeklimizin kalitesini artıran bir şeyi desteklemek mantıklı, (ve) Bitcoin bunun için bir önemli bir aday.”

  Bu açıklamaların ardından birçok yatırımcı için Tesla’nın Bitcoin’i kabul edeceği fikri çoğunlukla kabul edilse de, henüz Tesla kararını vermiş değil. Kaynaklara göre Tesla, Bitcoin hakkında temiz enerji araştırmalarına bir süre daha devam edecek.

  Elon Musk Bitcoin'e Pump Yaptıracak Mı?

  Toplantı ardından konuşulan bir diğer konu ise Elon Musk’ın Bitcoin hakkında önemli açıklamalarından ve Tesla’nın Bitcoin’i tekrardan ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıklamasının ardından Bitcoin’in fiyatına  çok büyük etkisi olmadı.

  Hatırlarsanız Tesla’nın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde 40.000 doların altına düşmüştü.(Mayıs ayında)

  Toplantıda Elon Musk’ın, Tesla’nın tekrardan Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini söyledi ve Bitcoin fiyatı sadece 1500 dolar yükseldi. Bu durum birçok kripto para yatırımcısının dikkatini çekti ve Elon Musk’ın artık piyasa üzerinde eskisi kadar hakimiyetinin olup olmadığı birçok analist tarafından tartışıldı.

  Daha önce de birçok kez Dogecoin üzerinde açıklamalar yapan Elon Musk, toplantı sırasında Dogecoin hakkında fazla konuşmadı ve Dogecoin Elon Musk’ın konuşması sırasında %14 düştü.

  Haberimizde belirttiğimiz gibi Elon Musk her ne kadar da Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini söylese de, Tesla’nın Bitcoin hakkında temiz enerji kullanımı üzerine araştırmaları sürüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.