Bitcoin için Karar Anı: Elon Musk ve Jack Dorsey B Word’da Konuşacak!

Bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ile alakalı olarak Elon Musk ve Jack Dorsey, B Word konferansında tartışacak. B Word Konferansı ne zaman? B Word Elon Musk, Jack Dorsey tartışması ne zaman? Bitcoin için Elon Musk ve Jack Dorsey ne konuşacak? B Word hangi kanalda olacak? Jack Dorsey ve Elon Musk Kapışması ne zaman olacak? Elon Musk ve Jack Dorsey piyasayı düzeltecek mi? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda olacak!

B Word, Bitcoin Toplantısı Oturumu Bu Gece!

Bitcoin

SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Yatırım yönetimi firması ARK Invest’ten Cathie Wood, Bugün ₿ Word Konferansında Bitcoin’i sınırsız “hiçbir şeyin” olmadığı ilan edilen bir oturumda tartışacak. Peki oturumda neler konuşulacak? Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

Aynı zamanda elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, bugün Türkiye saatiyle saat 21:00’da Jack Dorsey ve Cathie Wood ile canlı olarak bir konferansta bulunacak.

Bitcoin Toplantısı Yayını Nereden Yayınlanacak?

Bitcoin

Musk ve Dorsey, yaygın olarak ilk kripto para birimi olarak kabul edilen Bitcoin hakkında farklı görüşlere sahip oldukları biliniyor. The ₿ Word web sitesindeki bir tanıtımda “hiçbir şey sınırsız değildir!” “Ekonomik Güçlendirme İçin Bir Araç Olarak Bitcoin” olarak konferansı duyurdu.

Dorsey tarafından ortaklaşa kurulan Square dijital ödeme şirketiyle bağlantılı bir girişim olan Square Crypto’nun lideri Steve Lee, oturumu yönetecek.

Oturumun yayınlacağı bağlantı The ₿ Word’de!

Bitcoin Toplantısı ve The B Word Nedir?

Bitcoin

The ₿ Word, kendisini

“Bitcoin hakkındaki ana akım anlatıların gizemini ortadan kaldırmayı ve destigmatize etmeyi. Kurumların onu nasıl benimseyebileceğini açıklamayı ve ağda desteğe ihtiyaç duyan alanlarda farkındalık yaratmayı amaçlayan Bitcoin odaklı bir girişim”

olarak adlandırıyor.

Kripto Para İnovasyon Konseyi (CCI) endüstri grubu (üyeleri Coinbase, Fidelity Digital Assets ve Square), Ark Invest, girişim fonu Paradigm (CCI’yi toplar) ve Square ile ilişkilidir.

Bitcoin Toplantısında Piyasa için Önemli Şeyler Konuşulacak

Etkinlik, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para piyasası için zorlu bir yamanın ortasında geliyor. Bitcoin Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.109$’dan 31.443,28$’a düştü. CoinMarketCap’e göre, salı günü piyasa, 24 saatlik bir süre içinde yaklaşık 90 milyar dolar kaybetti.

Tartışma, Musk ve Dorsey arasında Haziran ayı sonlarında Twitter CEO’sunun The ₿ Word Konferansı hakkında tweet atması üzerine yapılan bir Twitter tartışmasını takip ediyor. Şöyle yazdı:

“Her şeyden önce #bitcoin geliştirme topluluğu. Daha fazla şirket ve kurum karışıma girdikçe, hepimiz #bitcoin açık geliştirmeyi bu kadar mükemmel yapan şeyin korunmasına ve yayılmasına yardımcı olmak istiyoruz.”

“Bu gün, eğitime ve tam da bunu yapmak için eylemlere odaklanıyoruz.”

Musk’ın Tweetlerine verdiği yanıtlardan sonra Dorsey, etkinlikte kendisiyle sohbet etmeye davet etti.

“Tüm meraklarını paylaşabilirsin…” diye yazdı Dorsey, daha sonra “Hadi konuşalım” tweetini attı.

Göz kırpan bir emojinin yanında Musk. “Bitcurious(Bitcoin – Curious(meraklı)- bit(Biraz) Elon Musk tuhaf bir kişilik olduğu için. Çevirmeye çalışmakta bir o kadar tuhaf.) için mi? Pekâlâ, hadi yapalım.” dedi.

Tam Bir Manipüle Adamı

Musk, son aylarda Bitcoin konusundaki ayarını değiştirdi. Ocak ayının sonlarında, Twitter profilindeki biyografiyi “#bitcoin” olarak değiştirdi. Bunu Bitcoin fiyatında yüzde 20’lik bir artış izledi.

Günler sonra, Şubat ayının başlarındaki bir etkinlikte, bitcoin’i desteklemekle “alışta biraz yavaş” olduğunu söyledi. Tesla daha sonra varlıklarının yüzde 10’unu satmadan önce 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın aldı.

Ancak Musk daha sonra Bitcoin’e karşı konuştu ve Tesla’nın fosil yakıtlarla olan bağlantılarıyla ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin’i artık ödeme olarak kabul etmeyeceğini tweetledi.

Bu arada Dorsey, Bitcoin’in sadık bir destekçisidir. Haziran ayında Bitcoin 2021 Konferansı’nda bir izleyiciye şunları söyledi: “Hayatım boyunca üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

Siz bu konferanstan ne çıkacağını düşünüyorsunuz. Fikrinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster