Diğer

  Square’den Yeni Bitcoin Atılımı!

  Geçtiğimiz zamanlarda haberini yaptığımız üzere Bitcoin (BTC) teknoloji şirketi olan Blockstream, güneş enerjisiyle çalışan madencilik tesisi inşaa etmek için Square ile ortaklık kurmuştu. (habere ulaşmak için tıklayınız)

  NYSE Borsasında listelenen Square (SQ) haberin yazıldığı an itibariyle 210 dolardan listeleniyor.

  Square şirketi şimdi de 5 milyon dolar değerinde yeni bir Bitcoin fonu oluşturdu.

  Fonun Amacı

  Şirket, 5 milyon dolarlık bu fon aracılığıyla dünya genelinde tarihsel olarak yetersiz kaynaklara sahip topluluklarda finansal eğitim ve Bitcoin erişimi üzerinde çalışan kuruluş ile bireylere destek verecek.

  Bu fon, Square’in finansal katılımı teşvik etmek ve azınlık topluluklar arasında kripto paralar ile diğer teknolojilere erişimi artırmak amacıyla başlatılan 100 milyon dolar değere sahip yatırımın içinde bulunuyor.

  Şirket Açıklamaları

  “Bitcoin, kredi geçmişi olmayan ve bir banka hesabı açamayanlardan bankalara sınırlı erişimi olan yerlerde yaşayan insanlara ve tarihsel olarak ayrımcılığa maruz kalmış topluluklara fırsat eşitliği sağlamaya ve daha kapsayıcı bir gelecek inşa etmeye yardım edebilir.”

  İlk Hibe Finansal Eğitim Kurumuna Verildi

  Hibe, siyahi insanları Bitcoin konusunda eğitmek ve geleneksel finans sistemlerine alternatif olarak insanlara Bitcoin biriktirmeyi teşvik etmeyi amaçlayan kurum olan ”Black Bitcoin Billionaire”ye verildi.

  Square daha önceki dönemlerinde  Siyahi Ekonomik Kalkınma fonuna 25 milyon dolar ve Renkli Girişimciler fonuna ise 10 milyon dolar ayırmıştı.

  Square’in bu atılımları piyasa ve kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılanıyor.

  Daha öncesinde Michael Saylor gibi ünlü iş insanları Square’in bu atılımlarından dolayı olumlu açıklamalara yer vermişti.

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$69,079.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

  Ethereum (ETH) Bitcoin’i (BTC) Piyasa Hakimiyetinde Geçmeye Hazırlanıyor: Uzman Analizi

  Ünlü bir kripto para analistine göre Ethereum (ETH) önümüzdeki dönemde Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi performans gösterecek. ...

  2024 Boğa Koşusunda Yükselmesi Beklenen En İyi 5 ICO: İzlenmesi Gereken Coinler & Semboller

  Yatırımcılar, erken giriş avantajını kullanarak önemli getiri vaat eden en iyi ICO projelerini sürekli olarak aramaktadır. ICO'lar,...

  Bitcoin (BTC) Piyasa İyimserliği Ortasında Yükseliyor, Ancak Temel Zorluklarla Karşı Karşıya.

  Bitcoin, büyük yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle önemli bir yükseliş yaşadı ve...