Square’den Yeni Bitcoin Atılımı!

dsf
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz zamanlarda haberini yaptığımız üzere Bitcoin (BTC) teknoloji şirketi olan Blockstream, güneş enerjisiyle çalışan madencilik tesisi inşaa etmek için Square ile ortaklık kurmuştu. (habere ulaşmak için tıklayınız)

NYSE Borsasında listelenen Square (SQ) haberin yazıldığı an itibariyle 210 dolardan listeleniyor.

Square şirketi şimdi de 5 milyon dolar değerinde yeni bir Bitcoin fonu oluşturdu.

Fonun Amacı

Şirket, 5 milyon dolarlık bu fon aracılığıyla dünya genelinde tarihsel olarak yetersiz kaynaklara sahip topluluklarda finansal eğitim ve Bitcoin erişimi üzerinde çalışan kuruluş ile bireylere destek verecek.

Bu fon, Square’in finansal katılımı teşvik etmek ve azınlık topluluklar arasında kripto paralar ile diğer teknolojilere erişimi artırmak amacıyla başlatılan 100 milyon dolar değere sahip yatırımın içinde bulunuyor.

Şirket Açıklamaları

“Bitcoin, kredi geçmişi olmayan ve bir banka hesabı açamayanlardan bankalara sınırlı erişimi olan yerlerde yaşayan insanlara ve tarihsel olarak ayrımcılığa maruz kalmış topluluklara fırsat eşitliği sağlamaya ve daha kapsayıcı bir gelecek inşa etmeye yardım edebilir.”

İlk Hibe Finansal Eğitim Kurumuna Verildi

Hibe, siyahi insanları Bitcoin konusunda eğitmek ve geleneksel finans sistemlerine alternatif olarak insanlara Bitcoin biriktirmeyi teşvik etmeyi amaçlayan kurum olan ”Black Bitcoin Billionaire”ye verildi.

Square daha önceki dönemlerinde  Siyahi Ekonomik Kalkınma fonuna 25 milyon dolar ve Renkli Girişimciler fonuna ise 10 milyon dolar ayırmıştı.

Square’in bu atılımları piyasa ve kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılanıyor.

Daha öncesinde Michael Saylor gibi ünlü iş insanları Square’in bu atılımlarından dolayı olumlu açıklamalara yer vermişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,012.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!