GBTC Olayından Bitcoin nasıl etkilendi? Fiyat bu yüzden mi düştü?

Bitcoin & Grayscale

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Görünüşe bakılırsa günlerce konuştuğumuz GBTC kilitlerinin açılması etkinliği Bitcoin için beklenilen etkiyi yaratmadı ve bir çok işlem çoktan geride kaldı.

Bitcoin & Grayscale

Bitcoin (BTC), devam eden Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) kilit açma etkinliklerine rağmen toparlanıyor. Ayrıca çoğu hisse zaten serbest bırakıldı.

veri takip kaynağı Byb’den elde edilen verilere göre, kalan kilit açma işlemleri, geçen hafta sonu yalnızca bir gün paylaşılanlardan daha az paylaşım içeriyor.

GBTC Bitcoin FUD’una son veriyor

Bitcoin & Grayscale

18 Temmuz tarihinde, yaklaşık 16.240 BTC değerinde GBTC hissesinin altı aylık kilitlenme sürelerinin sonlandığına şahit olduk. Tek bir günde bu tür böyle büyük bir etkinliğin, Bitcoin fiyatı üzerindeki olası etkisine ilişkin tartışmalarda büyük bir artış görülmüştü.

Pazartesi günkü BTC fiyat düşüşü, GBTC’nin kilit açma etkinliği ile tam zamanlı olarak kesişmişti ve bir satış işleminin bu kadar büyük bir olayı takip edeceğine dair daha önce konuşulan bir dedikoduya da uyuyordu.

Bu doğru olsa bile, Bitcoin sahipleri artık azda olsa rahatlamış görünüyor. Kilit açmalar yalnızca 25 Ağustos tarihine kadar planlandı ve kilidi açılmamış hisseler Pazar günkü işlem sayısından daha az sayıda.

Bitcoin & Grayscale
Serbest bırakma işleminden sonra ki hareketler. Kaynak: bybt.com

Ancak aslında, satışlara, GBTC hisselerinin serbest bırakılma işleminin neden olduğuna dair net bir kanıtta bulunmuyor. Çeşitli kaynakların vurguladığı gibi, Bitcoin pazarlarının kendileri aslında bu tür olaylardan tamamen uzaklardır. GBTC hisseleri BTC için itfa edilemez, bu düşünce teorik olarak nakit veya sabit paralar için geçerli değildir.

Popüler Twitter yorumcusu Lark Davis, Bybt rakamlarına atıfta bulunarak Pazartesi günü “Grayscale’ın en büyük GBTC’sinin kilidini bugün açtı ve hiçbir şey patlamadı” dedi.

“Ayın 20’sinde, bir büyük kilit açma daha olacak ve ardından tüm işlemler bitecek. Bununla birlikte GBTC bitcoin’i çökertiyor dedikoduları da sona erecek. Sırada hangi dedikodu var?”

Yine de bu “FUD”, bankacılık devi JPMorgan da dahil olmak üzere finans alanındaki en tanınmış isimlerden bazılarına sızdırılmıştı.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda, “Haziran ve Temmuz aylarında altı aylık kilitlenme döneminden çıkan olan GBTC hisselerinin satışı, bitcoin için ek bir rüzgar olarak ortaya çıktı.”

Grayscale CEO’su GBTC’nin performansından memnun

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein Pazartesi günü Bloomberg’e yaptığı konuşmada, “GBTC, kavramsal işlem hacminde günde yüz milyonlarca dolar kazanıyor ve birçok yatırımcı için portföylerine hisse senetleri, tahviller, ETF’ler ve sahip olabilecekleri diğer şeylerin yanı sıra kripto varlık eklemenin gerçekten en kolay yolu” dedi.

Varlık yöneticisi Fidelity tarafından kurumlara yönelik bir anket de benzer şekilde kripto para birimine uzun vadeli olumlu yaklaşımlar ortaya koydu ve yanıtlayanların %71’i gelecekte pazara giriş yapmayı planlıyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook