Elon Musk: Bitcoin için Gelecek Yeşil Enerjide!

bitcoin elon musk

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dünkü B Word konferansında konuşan Elon Musk oldukça sansasyonel açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in daha yeşil bir geleceğe doğru yolda olduğunu söyleyen Musk aynı zamanda SpaceX inde Bitcoin yatırımcısı olduğundan söz etti.

Elon Musk Bitcoin Yatırımcısıyım Dedi!

Bitcoin

Elon Musk, Bitcoin (BTC) etkinliğinde Bitcoin’in yenilenebilir enerji konusundaki ölçütünü yakalamış olabileceğini söyledi.

Bitcoin (BTC) etkinliğine Twitter CEO’su Jack Dorsey, Elon Musk, Ark Invest’ten Cathie Wood ve Square Crypto’dan Steve Lee katıldı. Etkinlik sırasında Musk, SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu ilk kez açıkladı. Ayrıca Tesla’nın BTC’nin sürdürülebilirliğini inceledikten sonra henüz BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini söyledi.

Musk, SpaceX’in ne kadar Bitcoin satın aldığına dair herhangi bir ayrıntı vermezken, şunları söyledi:

“Bitcoin’e sahibim, Tesla Bitcoin’e sahip, SpaceX Bitcoin’e sahip ve kişisel olarak biraz Ethereum ve Dogecoin’e sahibim.”

Bitcoin için Sezon Yeniden Başlayacak

Bitcoin

Musk’ın diğer firması Tesla, bu yılın başlarında 1.5 milyar dolarlık kripto satın aldı. Bu da büyük bir Bitcoin fiyat rallisine yol açtı. Ayrıca, Tesla’nın enerji kullanımı endişeleri nedeniyle. BTC ödemelerini kabul etmeyi bırakmasının ardından ralli aniden sona erdi.

Ancak sanal bir Bitcoin (BTC) etkinliği olan “The ₿ Word” de konuşan milyarder. Tesla’nın kriptoyu tekrar kabul etmek üzere olduğunu söyledi. Dahası, bunun nedeninin BTC’nin yenilenebilir enerji kullanma konusunda umut verici işaretler göstermesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin Satmak Gibi Bir Düşüncemiz Yok!

bitcoin

Ayrıca, herhangi bir BTC satmayacaklarını da sözlerine ekledi. Musk, “Kişisel olarak bir şey satmıyorum veya SpaceX herhangi bir BTC satmıyor” dedi.

Etkinlik sırasında Musk, BTC temalı bir tişört giydi ve “Ether veya DOGE‘den çok daha fazla Bitcoin’e” sahip olduğunu açıkladığında kriptonun geleceği konusunda nispeten kendinden emin görünüyordu.

Ayrıca Musk, Çin’deki kömürle çalışan maden tesislerinin şu anda kapanmasından mutlu. BTC madenciliği için yeşil enerji kullanımında “olumlu bir eğilim” olduğunu söyledi.

Kimse Beklemiyordu!

Elon Musk’ın dün yaptığı açıklamalar kripto para piyasasına bomba gibi düştü. Bir çok yatırımcı Elon Musk’ın konuşmalarından sonra piyasa da düşüş bekleriyordu. Bunun aksine dünkü konferansta gayet olumlu konuştu. Kim bilir belki de dünki toplantı boğa piyasasının başlangıcı bile olabilir.

Sen Elon Musk’ın sözleri hakkında ne düşünüyorsun? Fikrini bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutma!

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook