Diğer
  Ana SayfaHaberEthereum Blockchain Ağı Çöküyor mu? EPI-1559 Güncellemesine Protestolar Yağıyor!

  Ethereum Blockchain Ağı Çöküyor mu? EPI-1559 Güncellemesine Protestolar Yağıyor!

  -

  Ethereum, yeni Proof of Stake mekanizmasına ilerlemesini önleyen, ağ güncelleme gecikmeleriyle karşı karşıya. Madenciler, madencilik ücreti tahsislerini yeniden yapılandırırken, yaklaşmakta olan EPI-1559 yükseltmesini şimdiden protesto ediyorlar.
  Ethereum’un Berlin yükseltme uygulamasına rağmen işlem ücretleri ağda yüksek olmaya devam ediyor.

  Madenciler İsyanda

  Ethereum
  Bitcoin Madencilik Cihazları

  Mevcut durumunda, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik eksikliği, Ethereum için önemlidir. Sonuç olarak, akıllı sözleşme protokolleri, son kullanıcılar için hala zorluklar sundukları için toplu kabul açısından sınırlıdır. 2021 boğa koşusu sırasında, DeFi finansal olarak yüksek verimli bir blockchain ürünü haline geldiğinden Ethereum işlem ücretleri fırladı. Buna rağmen yüksek ücretler, kullanıcıların Matic’s gibi alternatif ekosistemler aramasına neden oldu. Tüm bu süre boyunca, Ethereum, ETH 2.0’a doğru ilerlemek için gerekli adımları uygulamak için çalışıyor.

  Daha önce Casper olarak adlandırılan Ethereum 2.0, Ethereum’un yüksek oranda ölçeklenebilir bir ağa geçiş yoludur. Ağ, 10-15 TPS’yi desteklerken, diğer protokoller binlerce TPS oranlarına sahiptir.

  Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir röportajda şunları vurguladı:

  “Stake Kanıtı’nı yapmanın bir yıl süreceğini düşündük, ama aslında altı yıl sürüyor”

  gecikmelerin teknolojik darboğazlardan çok iç anlaşmazlıklardan kaynaklandığını vurguladı.

  Her Şeye Rağmen Geçecekler

  Ethereum

  Yine de, Ethereum’un uzun zamandır beklenen yükseltmesi, ETH 2.0’ın başlangıç ​​bloğundan sonra başladı. Mevcut ana ağ, yeni fikir birliği protokolününkiyle birleşeceğinden, işaret zincirinde konuşlandırıldı. Buna ek olarak, Ethereum, sonunda Ethereum 2.0’a yol açacak bir dizi ağ yükseltmesinin parçası olan EIP’ler (Ethereum İyileştirme Önerileri) adı verilen bir dizi iyileştirme uyguladı.

  Ethereum ve Ethereum 2.0, Serenity aktif olarak uygulanabilene kadar iki ayrı ekosistem olarak çalışacak. Serenity, her biri 6 ila 8 ay arasında değişen 3 ayrı evre gerektirir. Berlin, Londra ve Şanghay gibi yükseltmeler, her aşamada Serenity ile aradaki boşluğu kapatmak için konuşlandırılıyor. Bununla birlikte, bu yükseltmelerden geçerken, Ethereum ağı benzer ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarıyla karşı karşıya kalacak ve geliştiricileri ve kullanıcıları alternatif blok zinciri ekosistemleri aramaya yönlendirecektir.

  Ethereum Devri Bitiyor Mu?

  Ethereum

  PoW mekanizmasının çevreye zarar verdiği kanıtlandığından, bir Proof of Stake protokolüyle birleştirmek, ağa ek değer sağlar. Çevresel kaygılar yeni kripto para palavrası haline gelmiş olsa da, ETH, esas olarak ücret indirimleri ve daha yüksek işlem çıktısı olmak üzere farklı bir son oyuna bakıyor. Buna ek olarak, Vitalik’in bir başlıkta belirttiği gibi, dApp’leri daha uygun hale getiren “gaz limitleri artırılabilir”.

  Yine de, Ethereum ile ilgili endişeler devam ediyor. En çok konuşulan değişiklik, %51 saldırısını taklit etmeye çalışan madencilerden bir “güç gösterisi” başlatan EIP-1559’dur. Kısacası, Londra yükseltmesi için önerilen EIP-1559, işlem ücreti tahsisini tamamen yeniden yapılandırıyor.

  Madencilerden Talepler Var

  Ethereum

  Mevcut durumda madenciler, işlemleri daha hızlı gerçekleştirmek için premium fiyat talep edebilirler. Yeni sistemde, ETH ağ genelinde bir taban ücret oluşturacak. Temel ücret yakılırken daha hızlı işlemlerin bir “öncelik ücreti” olacaktır. Özünde, ETH deflasyonist bir varlık olacaktır.

  Bir makalede Anifowoshe Ibrahim, ETH 2.0’ın mevcut sürümle benzer zorluklarla karşı karşıya kalacağını savunuyor. Daha spesifik olarak, ETH Vakfı, ücretlerle ilgili mevcut endişelere öncelik vermiyor. Ek olarak, UX arayüzü. Hala kullanıcı beklentilerini karşılamıyor ve bu da toplu kabulü daha da engelliyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler