Kripto Paraları Yatırımlarına Eklemek İstiyorlar!

Fiat para

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Goldman Sachs araştırması, bankanın iş yaptığı aile ofislerinin neredeyse yarısının, istikrarlı yatırımlarına kripto para birimleri eklemek istediğini ortaya koydu.

Zenginler Kripto İstiyor

kripto

Zengin insanların servetini ve kişisel işlerini yöneten firmalar giderek daha fazla kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor. Bu, iş yaptığı aile ofislerinin neredeyse yarısının yatırımlarına dijital para birimleri eklemek istediğini tespit eden Goldman Sachs Group Inc.’e göre.

Banka, dünya çapında 150’den fazla aile ofisinin yanıtlarını içeren yakın tarihli bir ankette. Katılanların %15’inin halihazırda kripto para birimlerine yatırım yaptığını bildirdi. Diğer bir %45’lik ise, “daha yüksek enflasyon, uzun süreli düşük oranlar ve benzeri görülmemiş bir küresel parasal ve mali teşvikin ardından diğer makroekonomik gelişmeler” için bir önlem olarak piyasa ile ilgilenecek.

Kullanıcıların Yarısı Kripto İstiyor

kripto
Aile ofislerinin ilgisi, zenginlerin işlerini yöneten. Bazen gizli şirketlerin nasıl birden fazla pazarda bir güce dönüştüğünü gösteriyor. Ankete katılan firmaların Yüzde 45’i 1 milyar dolardan 4.9 milyar dolara kadar fazlasını yönetti. %22’sinin yönetimi altında 5 milyar dolar veya daha fazla varlıkları var.

Bazı aile ofisleri uzun süredir özel sermaye ve gayrimenkul yatırımcıları olmakla birlikte. Son zamanlarda özel amaçlı satın alma şirketlerindeki. SPAC’lerdeki patlamanın en büyük itici güçlerinden biri olmuştur. Tıpkı bu fenomen gibi, geçen yılki kripto piyasası çılgınlığı, ana akım finans kurumlarını, sporcuları ve ünlüleri cezbetti. Aile ofislerinin boyutu ve etkisi arttıkça, eleştirmenler de, özellikle Bill Hwang’ın Archegos Capital Management’ın çöküşü bankaları milyarlarca dolar zarara uğrattıktan sonra, daha fazla düzenleme için baskı yapıyor.

Düşük Fiyattan Yararlanmak Lazım

kripto

Bununla birlikte, diğer anket katılımcıları, finans endüstrisinin. Daha yakın zamanda kripto ve gelişmekte olan blok zincir teknolojilerini benimsemesine rağmen. Dijital para birimlerinin uzun vadeli değeri hakkında altta yatan endişeleri olduğunu belirtti. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Nisan ortasındaki 65.000 dolar civarındaki rekor yüksek seviyelerinin %50’den fazla altında. Salı günü bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşen fiyatlar. Bir önceki yıla göre hala yüzde 230’dan fazla arttı.

Aile ofisleri, kısmen teknoloji milyarderlerindeki patlama nedeniyle bu yüzyılda hızla çoğaldı. EY’ye göre, dünya çapında 10.000’den fazla aile ofisi tek bir ailenin servetini yönetiyor. En az yarısı bu yüzyılda başladı. Araştırmacı Campden Wealth’in 2019 yılında yaptığı bir tahmin. Aile ofisi varlıklarının dünya çapında neredeyse 6 trilyon dolar değerinde olduğunu söyledi. Tüm riskten korunma fonu endüstrisinden daha büyük olduğunu tahmin ediyor.

6 Trilyon Dolardan Fazla Hacme Sahipler

Firmaların büyüklükleri önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Bazıları yüz milyonlarca doları yönetirken, diğerleri Sergey Brin ve Jeff Bezos gibi multi-milyarderlerin servetlerini denetler. Birçoğu, halkın gözünden uzak durmak için belirsiz isimler seçer. Alphabet Inc.’in kurucusu Brin’in aile ofisi. Bayshore Global Management, adını şirketin genel merkezinin bulunduğu yerden alır. Charles ve David Koch, dedelerinin Amerika’ya göç ettiği yıldan sonra isimlerini verdiler.

Ayrıca, Çin’in Jack Ma ve emlak milyarderi Wu Yajun. Son on yılda kendi aile ofislerini kurarak. Bölgenin ultra zenginlerinin yükselen servetlerinin ardından Asya’da sayıları arttı. Bu arada, Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da dahil olmak üzere. Asya dışında yerleşik ultra zenginlerin üyeleri, aile ofislerinin bölgede giderek artırıyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook