Diğer
  Ana SayfaHaberKripto Paraları Yatırımlarına Eklemek İstiyorlar!

  Kripto Paraları Yatırımlarına Eklemek İstiyorlar!

  -

  Goldman Sachs araştırması, bankanın iş yaptığı aile ofislerinin neredeyse yarısının, istikrarlı yatırımlarına kripto para birimleri eklemek istediğini ortaya koydu.

  Zenginler Kripto İstiyor

  kripto

  Zengin insanların servetini ve kişisel işlerini yöneten firmalar giderek daha fazla kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor. Bu, iş yaptığı aile ofislerinin neredeyse yarısının yatırımlarına dijital para birimleri eklemek istediğini tespit eden Goldman Sachs Group Inc.’e göre.

  Banka, dünya çapında 150’den fazla aile ofisinin yanıtlarını içeren yakın tarihli bir ankette. Katılanların %15’inin halihazırda kripto para birimlerine yatırım yaptığını bildirdi. Diğer bir %45’lik ise, “daha yüksek enflasyon, uzun süreli düşük oranlar ve benzeri görülmemiş bir küresel parasal ve mali teşvikin ardından diğer makroekonomik gelişmeler” için bir önlem olarak piyasa ile ilgilenecek.

  Kullanıcıların Yarısı Kripto İstiyor

  kripto
  Aile ofislerinin ilgisi, zenginlerin işlerini yöneten. Bazen gizli şirketlerin nasıl birden fazla pazarda bir güce dönüştüğünü gösteriyor. Ankete katılan firmaların Yüzde 45’i 1 milyar dolardan 4.9 milyar dolara kadar fazlasını yönetti. %22’sinin yönetimi altında 5 milyar dolar veya daha fazla varlıkları var.

  Bazı aile ofisleri uzun süredir özel sermaye ve gayrimenkul yatırımcıları olmakla birlikte. Son zamanlarda özel amaçlı satın alma şirketlerindeki. SPAC’lerdeki patlamanın en büyük itici güçlerinden biri olmuştur. Tıpkı bu fenomen gibi, geçen yılki kripto piyasası çılgınlığı, ana akım finans kurumlarını, sporcuları ve ünlüleri cezbetti. Aile ofislerinin boyutu ve etkisi arttıkça, eleştirmenler de, özellikle Bill Hwang’ın Archegos Capital Management’ın çöküşü bankaları milyarlarca dolar zarara uğrattıktan sonra, daha fazla düzenleme için baskı yapıyor.

  Düşük Fiyattan Yararlanmak Lazım

  kripto

  Bununla birlikte, diğer anket katılımcıları, finans endüstrisinin. Daha yakın zamanda kripto ve gelişmekte olan blok zincir teknolojilerini benimsemesine rağmen. Dijital para birimlerinin uzun vadeli değeri hakkında altta yatan endişeleri olduğunu belirtti. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Nisan ortasındaki 65.000 dolar civarındaki rekor yüksek seviyelerinin %50’den fazla altında. Salı günü bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşen fiyatlar. Bir önceki yıla göre hala yüzde 230’dan fazla arttı.

  Aile ofisleri, kısmen teknoloji milyarderlerindeki patlama nedeniyle bu yüzyılda hızla çoğaldı. EY’ye göre, dünya çapında 10.000’den fazla aile ofisi tek bir ailenin servetini yönetiyor. En az yarısı bu yüzyılda başladı. Araştırmacı Campden Wealth’in 2019 yılında yaptığı bir tahmin. Aile ofisi varlıklarının dünya çapında neredeyse 6 trilyon dolar değerinde olduğunu söyledi. Tüm riskten korunma fonu endüstrisinden daha büyük olduğunu tahmin ediyor.

  6 Trilyon Dolardan Fazla Hacme Sahipler

  Firmaların büyüklükleri önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Bazıları yüz milyonlarca doları yönetirken, diğerleri Sergey Brin ve Jeff Bezos gibi multi-milyarderlerin servetlerini denetler. Birçoğu, halkın gözünden uzak durmak için belirsiz isimler seçer. Alphabet Inc.’in kurucusu Brin’in aile ofisi. Bayshore Global Management, adını şirketin genel merkezinin bulunduğu yerden alır. Charles ve David Koch, dedelerinin Amerika’ya göç ettiği yıldan sonra isimlerini verdiler.

  Ayrıca, Çin’in Jack Ma ve emlak milyarderi Wu Yajun. Son on yılda kendi aile ofislerini kurarak. Bölgenin ultra zenginlerinin yükselen servetlerinin ardından Asya’da sayıları arttı. Bu arada, Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da dahil olmak üzere. Asya dışında yerleşik ultra zenginlerin üyeleri, aile ofislerinin bölgede giderek artırıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler