Bitcoin Fırsatı! Tüm Yatırımcıların BIlmesi Gerekiyor

Bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in piyasası uzun bir düşüş trendinde ve uzun vadeli sahipleri için sürpriz olmadı. Dijital varlık Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolar bildirirken, basın zamanında yüzde 54’ün üzerinde düştü, Şimdi, kısa vadeli sahipleri sıkıntı çekiyor, ancak uzun vadeli sahipleri de kolay bir zaman geçirmiyor. Aslında, Bitcoin de negatif bölgeye kaydı ve bugüne kadar yatırımcılara yüzde 1,36 oranında geri dönüyordu.

Bizleri Ne Bekliyor

Bitcoin

Ancak kripto para piyasasının bu düşüş eğilimi, piyasanın iki tarafına da ışık tutuyor. Biri, kullanıcıların panikleyip dijital varlıklarını sattığı, ikincisi ise kullanıcıların hala elinde tuttuğu. FUD, Bitcoin’in Çin’deki “yasağı” ile ilgili haberleri yaparken panik satıcılarının ortaya çıkması sürpriz olmadı. Çin ve Asya’daki satış baskısı, özellikle Çinli yetkililerin madencilik çiftliklerini kapatmasından bu yana haftalarca düşüş kaydetti.

Son zamanlarda, popüler analist Willy Woo, BTC’nin düşüş trendi sırasında Binance girişlerini vurgulayan bir grafik paylaştı. Buna göre, özellikle Çin’in Bitcoin’i yasakladığı iddia edilen dönemde, girişler çoğunlukla Asya’dan. Bu arada, Asya’daki “acil satış”ı, Woo’ya göre Batı’da “acil satın alma” izledi.

Bitcoin Satın Almak İsteyenler için Güzel Bir Nokta

Kurumsalların Bitcoin Talebinde Azalma!

Piyasa, pazarın satış baskısı kaydettiğini varsayarken, Woo, “her alıcının bir satıcısı olduğuna” inandı. Bu, BTC’nin fiyatı düşük olsa da. Satın almak isteyenler için iyi bir giriş noktası oluşturduğundan, mevcut piyasa için özellikle doğru olduğunu savundu. Bitcoin en son 30.000 dolara düştüğünde MicroStrategy, 13.005 BTC jetonuna eşdeğer 489 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. Aynı şekilde, BTC’deki varlıkları 100.000’e ulaştı.

Büyük Şirketleri Arkasına Aldı

Bitcoin

Dahası, ARK Investment Management, Square’in kurucusu Jack Dorsey’in. Şirketin bir “açık geliştirici platformu” oluşturduğunu açıklamasının ardından. Ödeme hizmetleri şirketi Square’deki holdingini artırdı. Cathie Wood’un ARK yatırımı bu haberi toplam 225.937 hisse satın alarak takip etti. ARK Investment, doğrudan kriptoya yatırım yapmasa da teknolojinin destekçisi olmuştur ve borsada işlem gören fonunu hayata geçirme konusunda iddialıdır.

Bitcoin Balinalarından Hamleler Geliyor

Bu arada, diğer büyük kripto sahipleri, 100+ BTC’nin üzerinde tutan Kambur balinalar ve Yunuslardır. Bitcoin Balık oranı, küçük ve büyük sahipler arasındaki boşluğu netleştirecektir.

Küçük balıklar, pazardaki büyük balıkların %32’sini oluşturuyordu. Ancak bu holdingler, borsalardaki veya ETF’lerdeki varlıklarını içermiyordu.

En büyük dijital varlığın alım satımı devam edecek. Çinli ve diğer Asyalı sahiplerin “acil satış” yapması, kripto paranın hangi tarafa gideceğini belirlemeyi zorlaştıracak.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster