Diğer

  Bitcoin ve Yatırımcıların şimdiki ve gelecekteki ilişkisi nasıl olacak?

  Bitcoin yalnızca acemi yatırımcılarla veya yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirildiği günler geride kaldı. Bitcoin’in durdurulamaz boğa rallisi ve DeFi’nin yükselişi ile geçen yıl, ekosistemdeki kurumsal yatırımların benzeri görülmemiş seviyelerde arttığı görüldü.

  Yatırımcılar ve Bitcoin için gelecek

  Bitcoin

  Aslında, bir zamanlar her şeyi eleştirenler bile, şimdi finansman veya yatırım faaliyetlerine milyonlarca dolar ayırdı. ABD’deki enflasyon, yıllar önce görülen son seviyelere ulaştığından, kriptoya yönelen yatırımcıların sayısının yalnızca artacağı görülüyor.

  Fidelity Digital Assets tarafından kurumsal yatırımcı ilgisi üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırma, ankete katılanların %70’inin yakın gelecekte dijital varlıkları satın alma veya bunlara yatırım yapma niyetlerini ifade etmesiyle tam da bunu vurguladı. Ayrıca, ankete katılanların neredeyse %90’ının önümüzdeki 5 yıl içinde şirketlerinin veya müşterilerinin portföylerine kripto para eklemesi beklenebilir.

  Çalışma, Aralık 2020 ile Nisan 2021 arasında 1.100 küresel kurumsal yatırımcıyı araştırdı ve aynı amaçla, dijital varlık maruziyeti, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmak, kripto ile ilgili şirket hisseleri satın almak veya diğer yatırım ürünleri aracılığıyla risk almak olarak tanımlandı.

  Bitcoin

  Yukarıda bahsedilen bulgu, BTC piyasasına yatırımcı ilgisini artıran diğer son anketlerle uyumludur. Bu ayın başlarında, Nickel Digital Asset Management tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %82’sinin şimdi ile 2023 arasında kripto para risklerini artırmayı planladığını gösterdi. Aksine, Fidelity Investments tarafından yapılan bir anket, geleneksel finansa göre konumu nedeniyle kritikti.

  Burada, firmanın dijital varlıklar şubesinin, personelini %70 oranında artıran yakın tarihli bir duyurunun ardından işlevselliğinin de artırdığını belirtmekte fayda var. Bu açıkça, kurumsal yatırımcıların kripto hizmetlerine olan talebinin yalnızca arttığının bir işaretiydi.

  Daha da önemlisi, dünyanın en büyük aracılar komisyoncusu TP ICAP, geçen ay Fidelity ve diğerleri ile ortaklaşa kurumsal yatırımcılar için bir kripto ticaret platformu başlatacağını duyurdu.

  İnsanlar Bitcoin’den neden çekiniyor

  Bitcoin

  Son olarak, Fidelity tarafından yapılan anket, ankete katılan kurumların yarısından fazlasının halihazırda dijital varlıklarda tahsisat tuttuğunu da ortaya koydu. Ek olarak, Asya’dan gelen yatırımcıların, Avrupa ve ABD’den gelenlere istikrarlı bir şekilde yetişmesiyle birlikte kripto varlıklara daha fazla tercih ettikleri tespit edildi.

  Ancak, ankete katılan yatırımcılar arasında giriş engelleri ve şüphecilik hâlâ yaygın. Piyasa manipülasyonu ve temel eksikliğin yanı sıra, fiyat oynaklığı, bu yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için birincil caydırıcı olarak gösterildi. İkincisi, aslında, bir Bitcoin ETF‘nin Amerika Birleşik Devletleri’nde ülkenin düzenleyici kurumları tarafından onaylanmamasının başlıca nedenlerinden biri olarak gösterildi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?