Diğer

  Tarihin En Büyük Bitcoin Vurgununun Başrollerinden Önemli Açıklama!

  Güney Afrika da bir yatırım platformu AfriCrypt’in kurucu ortağı Raees Cajee kendinin ve kardeşinin milyarlarca yatırımcı fonuyla kaçtığını söyleyenlerin iddialarını yalanladı.

  Hacklendik Açıklaması!

  Güney Afrika da boy gösteren kripto para borsası kurucu ortağı kardeşinin ve kendisinden kaynaklı bir problem olmadığını, platformun hacklendiğini ve 5 milyon doların böylece kayıplara karıştığını söyledi. Tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı olduğunu düşünülen bu olayda 69 bin Bitcoin ortadan kayboldu. Birçok insan, bunun doğru olmadığını ve hacklenme gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Yatırımcılar platformun yöneticileri iki kardeşi suçladılar.

  Ölüm Tehditleri Kaçmalarına Sebep Oldu İddiası?

  Geçtiğimiz günlerde ulaşılamayan ve kaçtı gözüyle bakılan iki kardeşin hemen açıklama yapmamaları dikkatleri üzerlerine toplamıştı. Bunun ardından açıklamada bulunan iki kardeş kaçmadıklarını dile getirdiler. Hemen ardından ise kayıplara karıştılar. 28 Haziran tarihinde The Wall Street Journal ile konuşan Raees, AfriCrypt ve kurucu ortaklarına yöneltilen suçlamalara karşı çalıştı ve çok çok tehlikeli insanlardan ölüm tehditleri aldıklarını söyledi. Kaçmalarının ve saklanmalarının sebebinin bu olduğunu söyleyen Raees kendini ve kurucu ortağı kardeşini savunmaya devam etti.

  Milyarların Kaybolduğunu Yalanladılar!

  AfriCrypt Kurucu Ortakları

  Raees milyarlarca doların ortadan kaybolması gibi bir durumun olmadığını da konuşmasında belirtti. Yatırımcılarının  3.6 milyar dolar gibi bir para ile ortadan kaybolduğunu söylemesi üzerine “Piyasanın zirvesindeyken yalnızca 200 milyon doların biraz üzerinde bir para yönetiyorduk. Milyarların kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.” açıklamalarında bulundu.

  Saldırıdan sonra yalnızca yatırımcı fonunda ki 5 milyon doların ortadan kaybolduğunu söyledi. Güney Afrika‘nın Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) geçtiğimiz günlerde  davayla ilgili bir açıklama yaparak, projenin ponzi benzeri özelliklere sahip olduğunu söyledi. Olağan üstü ve gerçekçi olmayan getiriler sunduğunu da açıklamalarına ekledi.

  Ancak çarpıcı bir şekilde kripto paraların Güney Afrika’da düzenlemeye tabi olmaması sebebi ile AfriCrypt’e karşı herhangi bir işlem yapamayacağını iddia etti. Ayrı bir yatırımcı grubun AfriCryipt’in batmasını istediği yönünde söylentiler de var. İddialar ile ilgili gerçeklerin 19 Temmuz’da görülecek mahkeme ile gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor. Kardeşler ısrarla suçlu olmadıklarını ve mağdur olduklarını dile getiriyor

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) Fiyat Artışı: Önemli Yatırımcılar Piyasa Kazançlarına Rağmen Neden Güçlü Duruyor?

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Balinalar büyük miktarda ETH topladı ve HODL yapmaya devam etti.</li> ...

  SUIPAD (SPAD) Solar DEX IDO’yu Tanıttı: Merkeziyetsiz Borsalar İçin Yeni Bir Dönem.

  SuiPad, Solar DEX'in İlk DEX Teklifi (IDO) duyurusunu yaptı, bu olay merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe önemli bir kilometre...

  Arjantinli Düzenleyiciler, El Salvador Yetkilileriyle Bitcoin (BTC) Stratejilerini Tartıştı: Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı.

  Arjantinli düzenleyiciler, Bitcoin (BTC) benimsenmesi konusunda El Salvador yetkilileriyle görüşmelerde bulundu. ...