Diğer
  Ana SayfaHaberTarihin En Büyük Bitcoin Vurgununun Başrollerinden Önemli Açıklama!

  Tarihin En Büyük Bitcoin Vurgununun Başrollerinden Önemli Açıklama!

  -

  Güney Afrika da bir yatırım platformu AfriCrypt’in kurucu ortağı Raees Cajee kendinin ve kardeşinin milyarlarca yatırımcı fonuyla kaçtığını söyleyenlerin iddialarını yalanladı.

  Hacklendik Açıklaması!

  Güney Afrika Hack Saldırısıs Kripto Paralar

  Güney Afrika da boy gösteren kripto para borsası kurucu ortağı kardeşinin ve kendisinden kaynaklı bir problem olmadığını, platformun hacklendiğini ve 5 milyon doların böylece kayıplara karıştığını söyledi. Tarihin en büyük kripto para dolandırıcılığı olduğunu düşünülen bu olayda 69 bin Bitcoin ortadan kayboldu. Birçok insan, bunun doğru olmadığını ve hacklenme gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Yatırımcılar platformun yöneticileri iki kardeşi suçladılar.

  Ölüm Tehditleri Kaçmalarına Sebep Oldu İddiası?

  Geçtiğimiz günlerde ulaşılamayan ve kaçtı gözüyle bakılan iki kardeşin hemen açıklama yapmamaları dikkatleri üzerlerine toplamıştı. Bunun ardından açıklamada bulunan iki kardeş kaçmadıklarını dile getirdiler. Hemen ardından ise kayıplara karıştılar. 28 Haziran tarihinde The Wall Street Journal ile konuşan Raees, AfriCrypt ve kurucu ortaklarına yöneltilen suçlamalara karşı çalıştı ve çok çok tehlikeli insanlardan ölüm tehditleri aldıklarını söyledi. Kaçmalarının ve saklanmalarının sebebinin bu olduğunu söyleyen Raees kendini ve kurucu ortağı kardeşini savunmaya devam etti.

  Milyarların Kaybolduğunu Yalanladılar!

  AfriCrypt Kurucu Ortakları
  AfriCrypt Kurucu Ortakları

  Raees milyarlarca doların ortadan kaybolması gibi bir durumun olmadığını da konuşmasında belirtti. Yatırımcılarının  3.6 milyar dolar gibi bir para ile ortadan kaybolduğunu söylemesi üzerine “Piyasanın zirvesindeyken yalnızca 200 milyon doların biraz üzerinde bir para yönetiyorduk. Milyarların kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.” açıklamalarında bulundu.

  Saldırıdan sonra yalnızca yatırımcı fonunda ki 5 milyon doların ortadan kaybolduğunu söyledi. Güney Afrika‘nın Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) geçtiğimiz günlerde  davayla ilgili bir açıklama yaparak, projenin ponzi benzeri özelliklere sahip olduğunu söyledi. Olağan üstü ve gerçekçi olmayan getiriler sunduğunu da açıklamalarına ekledi.

  Ancak çarpıcı bir şekilde kripto paraların Güney Afrika’da düzenlemeye tabi olmaması sebebi ile AfriCrypt’e karşı herhangi bir işlem yapamayacağını iddia etti. Ayrı bir yatırımcı grubun AfriCryipt’in batmasını istediği yönünde söylentiler de var. İddialar ile ilgili gerçeklerin 19 Temmuz’da görülecek mahkeme ile gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor. Kardeşler ısrarla suçlu olmadıklarını ve mağdur olduklarını dile getiriyor

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler