Diğer

  Afrika’da Bir Okul Eğitim Ücretlerini Kripto Para ile Almaya Başlıyor!

  Kripto para furyası sürüp giderken, Afrika gibi ülkelerin yenilik çabaları  göze çarpmaya başladı. Yeniliklere ön ayak olmak için çoğu ülke sıraya dizilmiş durumda. Şimdi de okul ücretleri. Okul müdürü “Bir gün dijital paranın kağıt paradan daha fazla kabul göreceğine inanıyoruz” dedi.

  Maaşları kripto para ile almak son günlerde büyük bir tartışma konusu. Bazı ülkelerin vatandaşları bu konuya sıcak bakarken, bazıları ise  tamamıyla karşı. Bu zıt  görüşlerin arasında her ülke kendi çapında yenilikler yapmaya çalışıyor. Son yapılan yenilik ise Nijerya’da bir okulun ücretlerini kripto para ile almaya başlaması oldu.

  Nijerya’da Bir Okulda Kripto Parala İle Ödeme Alınacak!

  Piyasalardaki büyük korku, her yerde yankılarını sürdürüyor. Özellikle Bitcoin hareketlerinin bu hızı, insanları korkutuyor gibi görünüyor. Bu sıkışmışlığın arasında, Nijerya’nın Kano kentinde bulunan bir okulda kripto para birimi ile ödemeler alınmaya başlandı. Okul müdürünün bu girişimci çabası dikkat çekerken, henüz Afrika sisteminin buna hazır olduğuna emin değiliz.

  Medya kaynağı Kano Focus tarafından yayınlanan bir yazıda dikkat çekildiği üzere, Kano banliyösündeki Yeni Oxford Bilimler Akademi başkanı, öğrencilerin eğitim ücretlerini kripto para ile ödemelerine imkan sağlayacak. Ayrıca, Nijerya’da bu okulda 2017 yılında göreve başlayan Sabi’u Musa Haruna, Nijerya hükümetinin kripto paralarda yeni düzenlemeler yapması için tavsiyelerini dile getirdi.

  Okul ücreti ödemesi için kripto para görseli

  Okul müdürü Haruna, “Kripto paralarla ödemeleri kabul ediyoruz, çünkü Dünya sistemi bu yöne doğru gidiyor.” dedi. Okul müdürü Haruna, dijital paraların kağıt paralardan daha değerli olacağını düşündüğünü söyledi. Attığı bu yenilikçi adımın kaynağının bu olduğunu söylüyor. Ayrıca, El Salvador gibi ülkelerden ilham aldığını belirten Haruna, devletinin de yakın zamanda bu sistemi benimseyeceğini düşünüyor.

  Okulun belli bir kripto para beklentisi olmamakla beraber, Nijerya vatandaşlarının dijital para birimlerine ilgisi günden güne artıyor. Böyle yenilikçi önerilerin artmasıyla beraber insanların hayatında büyük değişimler meydana geliyor. Google dijital para birimi aramalarında 1. sırada Afrika yer alıyor. Bu durum, Afrika içerisindeki yeniliklerin sebeplerini açıklar nitelikte.

  Nijerya Hükümeti Kripto Para İle Ödeme Hakkında Ne Düşünüyor?

  Nijerya’da son günlerde kripto paralar ile ilgili olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Özellikle, banka tarzı kurumlara dijital para birimi yasağı getirilmesiyle beraber, durumu yanlış anlayanlar oldu. Borsaların kapatılacağını düşünen bu kesim büyük bir panik halindeydi. Ancak, son yapılan açıklamayla beraber sadece bankaların bu yasağa tabii olduğunu bildirdiler. Nijerya’da yetkililer kripto paralara olumlu yaklaşıyor. Yakın zamanda Nijerya’dan, El Salvador gibi bir yenilik beklentisi var.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Ethereum’un Direnci, Piyasa Düşüşüne Karşın Erken Altcoin Sezonunu İşaret Ediyor

  Bitcoin fiyatı $64,000’ın altına düşerek kripto para piyasasında orta...

  Fantom Vakfı, Yüksek Hızlı Sonic Ağı Başlatmak İçin 120 Milyon Dolar Değerinde FTM Token Ayırdı

  Fantom Vakfı, yeni ve yüksek hızlı Sonic ağının başlatılmasını...

  SUN Coin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Fiyat Geçmişi, İşlevleri ve Tahminler

  SUN Coin, TRON blokzinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz finans (DeFi)...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Vitalik Buterin, Blockchain’in Süregelen İdeallerini ve Ethereum’un Dijital Demokrasiyi İlerletmedeki Rolünü Vurguluyor

  Vitalik Buterin, kripto para dünyasında 2018-2019'dan bu yana kayda değer bir değişim olduğunu vurguladı ve pratik unsurların geliştiğini ancak temel ilkelerin aynı...

  Ethereum’un Direnci, Piyasa Düşüşüne Karşın Erken Altcoin Sezonunu İşaret Ediyor

  Bitcoin fiyatı $64,000’ın altına düşerek kripto para piyasasında orta vadeli düşüş trendine yol açtı. ABD merkezli spot Bitcoin ETF’lerinden son beş gün içindeki önemli nakit...

  Fantom Vakfı, Yüksek Hızlı Sonic Ağı Başlatmak İçin 120 Milyon Dolar Değerinde FTM Token Ayırdı

  Fantom Vakfı, yeni ve yüksek hızlı Sonic ağının başlatılmasını desteklemek için önemli bir finansal yatırım planlarını yakın zamanda açıkladı. 20 Haziran'da, vakıf rezervlerinden 200 milyon...