Wall Street Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

wall street
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Second Foundation Partners’ın kurucusu ve Epsilon Theory blogunun baş yazarı Ben Hunt, kurumsal benimsemenin bir finansal özgürlük aracı olarak Bitcoin’in kimliğine varoluşsal bir tehdit oluşturduğuna inanıyor.

Hunt, özel bir röportajda şunları söyledi:

Yatırım fonları, bankalar ve teknoloji şirketleri bu alana dahil olmaya devam ederken, Bitcoin’in (BTC) temel mülkleri – izinsiz erişim ve sansür direnci – giderek daha fazla marjinal hale geliyor. Gördüğümüz şey, Bitcoin’in Facebook’laşması gibi bir şey ve kesinlikle kontrol ediliyor ve Wall Street ile hükümete hizmet ediyor.

Hunt’a göre, kurumlar Bitcoin’in “menkul kıymetleştirilmiş”, “izinli” versiyonlarını oluşturarak, yatırımcıların doğrudan elinde tutmadan dünyanın en büyük kripto para birimine maruz kalmalarına olanak tanıdı. Hunt’ın görüşüne göre, hükümetler, Wall Street’in Bitcoin’i birlikte kullanma seçeneğini teşvik ediyor çünkü bu, önde gelen kripto para biriminin kontrolünü kolaylaştıracak.

Hunt’ın işaret ettiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki finans kurumlarının, müşterilerinin kimliklerini ve işlem bilgilerini Banka Gizlilik Yasasına göre hareket etmeleri gerekmektedir dedi ve şunları ekledi:

Bitcoin ile ilgili özel bir fona para koyarsanız, artık devrim olmaz, bununla ilişkili daha fazla direnç olmaz

Fakat Bitcoin’in devrimci kimliğini korumak için gerçekten çok mu geç? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,253.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!