Solana ve XRP İçin Fiyat Hedefleri Nereler?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in fiyat  çöküşü ile birlikte yüksek volatilite ile hareket ediyor. Yatırımcılar son bir kaç gündür özellikle Evergrande olayının etkileriyle temkinli işlem açıyorlar.

BTC’nin 40.000 dolar seviyelerinden yukarı yönlü tepki almasıyla birlikte çoğu altoinde çift haneli yükselişler gözlemlendi. Polkadot %17’lik bir fiyat artışı yaşarken Solana ise %20’ye yakın bir fiyat artışı yaşadı.

Lider kripto para birimi Bitcoin yazım sırasında 44.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC için 46.000 dolar seviyesinin aşılması ile muhtemelen 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Böyle bir hareket BTC için yükseliş trendini doğrulayacaktır. Ek olarak Ethereum ise ağustos ayının başlarından beridir ilk kez 2.650 dolar seviyelerinden işlem gördü. Ancak Ethereum bu düşüş sonrası yukarı yönlü tepki alarak yazım sırasında kritik 3.050 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

XRP Fiyat Analizi

XRP son fiyat çöküşü ile birlikte 0.86 dolar seviyelerini test etti. Altcoin ardından gelen tepki yükselişi ile yazım sırasında 1 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak XRP son fiyat çöküşü ile birlikte 100 günlük hareketli ortalamadan tepki aldı. Bu hareketli ortalamanın kırılmaması ile altcoin daha sonrasında istikrarlı bir yükselişe geçti.

XRP-09.23-1

Boğalar yeniden güç kazanmaya başladıkça XRP için kritik 1.05 dolar direnç seviyesinin aşılması muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyenin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile 1.2 dolar direnç seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile 1.4 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ancak bu seviye XRP için kritik bir öneme sahiptir . Çünkü bu seviyenin aşılamaması ile altcoinin 1.05 ile 1.4 dolar arasında yatay konsolide olması muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi 4 saatlik grafikte kritik 50 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Bu da altcoin için momentumun pozitife döndüğünü göstermektedir. MACD histogramında ise yeşil çubuklar gözlendi. Bu da piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu göstermektedir.

Solana Fiyat Analizi

Solana, genel kripto para piyasasındaki düşüşlerden etkilenerek 116 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Altcoin bu düşüşün ardından boğaların alım baskısını arttırması ile yazım sırasında 150 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Solana-09.23-1

SOL 216 dolar seviyesinden ATH’ye yükseldikten sonra yaklaşık olarak %46’lık bir düşüş yaşayarak 116 dolar seviyelerini test etti. Bu yüzden SOL için ATH’den sonra yaşanacak olan geri çekilme tamamlanış olabilir. Ek olarak Solana için düşüş sırasında %38.2’lik Fibonacci seviyesi destek olarak görev gördü.

SOL için 150 dolar seviyesinin üzerindeki fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde 170 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde %50 ve %38.2 Fibonacci seviyelerinin destek olarak görev görmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu SOL için bu pozitif bir durumdur.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster