Solana Fiyat Analizi: SOL İçin Yeni Yükselişler Başlıyor mu?

Solana-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in fiyat çöküşü ile birlikte düşüş yaşadı. BTC son bir haftada 48.000 dolar seviyelerinden düşüş yaşayarak 39.600 dolar seviyelerini test etti. Ardından artan alım baskısı ile 45.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayan BTC, Çin’den gelen yasaklama haberleri ile tekrardan sert düşüş yaşadı. Bu seferde 45.000 dolar seviyelerinden 40.600 dolar seviyelerine sert düşüş yaşayan Bitcoin, altcoin piyasasının daha fazla fazla düşüş yaşamasına neden oldu. Çoğu altcoin kritik destek seviyelerini test ederken Solana, 170 dolar seviyelerinden 120 dolar seviyelerine doğru bir düşüş yaşadı.

Solana Alçalan Takozu Yukarı Yönlü Kırdı!

SOL, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolar seviyelerine yükseldikten sonra düşüş trendine girdi. Altcoin ATH‘sinden bu yana %50’ye yakın bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin’deki son fiyat düşüşleri ile 120 dolar seviyelerine kadar gerileyen altcoin yazım sırasında kritik bir seviyeden işlem görüyor.

SOL son 24 saatte %15’e yakın bir yükseliş yaşadı. Ek olarak yazım sırasında 138 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin grafiğinde bir alçalan takoz formasyonu gözlemlenmekte. Bu formasyon genel olarak bir yükselişin öncesinde gözlemlenir. Ancak yazım sırasında bu alçalan takozun üst çizgisi seviyesinde işlem gören SOL için düşüş trendi sonlanmış olabilir.

Solana-09.27-2

Solana için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 125 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile 100 dolar seviyelerine doğru sert bir düşüş gözlemlenebilir. Ancak böyle bir fiyat hareketinde alçalan takozun alt çizgisinden yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır.

SOL İçin Teknik Göstergeler Pozitif Duruyor!

Göreceli Güç Endeksi orta çizgiye yakın yatay seyrediyor. Bu da RSI’ın 50 seviyesinin üzerine yükselmesi ile altcoinin düşüş trendinin sonlanacağını göstermektedir. MACD histogramında yarım çizgiye yakın yeşil sinyal çubukları gözlemlendi. Bu da altcoin için momentumun pozitif olduğunu gösteriyor. Ek olarak MACD histogramında gözlemlenen boğa geçişi piyasa üstünlüğünün boğalara geçtiğini gösteriyor.

Solana-09.27-1

SOL için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 150 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile 170 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Ancak Solana için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 190 dolar seviyelerinde bulunuyor. Öyle ki bu seviyenin aşılması ile altcoin için yeni ATH’lerden söz etmek muhtemel olabilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster