AVAX ve ATOM İçin Yeni ATH’ler Mümkün mü?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in 39.600 dolar kadar düşmesiyle sert düşüler yaşadılar. Ancak ardından gelen tepki yükselişleri ile AVAX tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Altcoin son iki hafta içerisinde %120’den fazla bir yükseliş yaşadı. ATOM ise 4 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. COSMOS ise son iki hafta içerisinde %150’den fazla bir yükseliş yaşadı.

AVAX Fiyat Analizi

AVAX son 24 saatte %7’lik bir düşüş yaşadı. Altcoin yazım sırasında 74 dolar seviyelerinden işlem görüyor. AVAX 20 temmuzda başladığı boğa rallisinde 9 dolar seviyelerinden 79 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Anacak altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketleri sonlanmış olabilir. Çünkü 4 saatlik grafikteki yükselen üçgen görünümü altcoin için negatif bir tablo çiziyor. Bu yükselen üçgeni aşağı yönlü kırılımı ile aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.

AVAX-09.24-1

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 68 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 63 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gözlemlenebilir. Ancak AVAX için satış baskısı 56 dolar seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar yapılması durumunda gerçekleşecektir.

Göreceli Güç Endeksi 57 seviyelerinde bulunuyor. RSI aşağı yönlü hareketini sürdürürse AVAX için aşağı yönlü fiyat hareketinin başladığı düşünülebilir. Ek olarak MACD histogramında kısalan yeşil sinyal çubukları gözlemlendi. Bu altcoin için negatif bir durumdur. Chaikin Osilatörü her ne kadar yarım çizginin üzerinde pozitif dursa da son 24 saattir yatay seyrediyor. Genel olarak teknik görünüm negatif gözüküyor.

ATOM Fiyat Analizi

ATOM son 24 saatte %6’lık bir yükseliş yaşadı. Altcoin yazım sırasında 41 dolar seviyelerinden işlem görüyor. COSMOS 20 temmuzdaki dip seviyesinden %400’e yakın bir yükseliş yaşayarak 45 dolar seviyelerine kadar ir yükseliş yaşadı. Ek olarak altcoin sadece son 4 gün içinde %50’ye yakın bir yükseliş yaşadı.

COSMOS için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 38 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı halinde 32 dolar seviyelerine doğru sert bir düşüş gerçekleşebilir. Ancak altcoin için kritik öneme sahip destek seviyesi 30 dolarda bulunuyor. Öyle ki bu destek seviyesini altındaki sürdürülebilir kapanışlar ile aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır.

ATOM-09.24-1

Göreceli Güç Endeksi 58 seviyelerinde bulunuyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesi ile altcoinde yeni ATH’ler gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. Ancak MACD histogramında kısalan yeşil sinyal çubukları gözlendi. Bu da altcoin için momentumun azaldığını göstermektedir. Chaikin Osilatörü ise yarım çizginin üzerinde sermaye girişlerinin arttığını belirtiyor. Altcoin için genel teknik görünüm pozitif gözüküyor.

ATOM için yukarı öynlü fiyat hareketlerine ilk direnç seviyesi 45 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile 58 dolar seviyelerine doğru sert bir yükseliş gerçekleşebilir. Ancak böyle bir durumda ATOM için yeni bir ATH oluşmuş olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster