MATIC ve ENJIN Son Düşüş Sonrası Nasıl Bir Yol İzleyecek?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in son düşüşü ile birlikte düşüş yaşadı. Çoğu altcoin kritik destek seviyelerini test etti. Ancak gelen tepki yükselişi ile birlikte çoğu altcoinde çift haneli yükselişler gerçekleşti. MATIC son 24 saatte %7 yükseliş yaşadı. Ek olarak ENJIN ise son 24 saatte %10 civarında bir yükseliş yaşadı.

MATIC Fiyat Analizi

MATIC yazım sırasında 1.2 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin son 1 haftada %30’dan fazla bir düşüş yaşadı. Ancak Bitcoin‘in 39.600 dolar seviyelerini test etmesinin ardından gelen yükseliş ile altcoin %23’lük bir fiyat artışı yaşadı.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.14 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 1 dolar seviyelerini test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak MATIC için 1 dolar seviyesi ana destek seviyesidir. Bu seviyenin altındaki sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde altcoin için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

MATIC-09.23-1

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyelerinde yönünü yukarı vermiş olarak gözüküyor. MACD histogramında yeşil sinyal çubukları gözlemlendi. Bu altcoin için momentumun pozitif olduğunu gösteriyor. Ek olarak Chaikin Osilatörü yarım çizginin üstünde oldukça pozitif gözüküyordu.

MATIC için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 1.3 dolar seviyelerinde ulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması halinde ise 1.5 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. MATIC için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi için bu seviyenin üzerindeki fiyat hareketleri kritik önem sahiptir. Öyle ki bu seviyenin aşılması halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

ENJIN Coin Fiyat Analizi

Enjin coin yazım sırasında 1.4 dolar seviyelerinden işlem görüyor. ENJ, Bitcoin’in 7 eylüldeki fiyat çöküşünden bu yana yaklaşık olarak %50’lik bir fiyat çöküşü yaşadı. Ancak yaşanan düşüş sonrası günlük grafikteki simetrik üçgenin alt çizgisi test edildi.

ENJ için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.3 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile simetrik üçgenin alt çizgisinin tekrardan test edilmesi muhtemel olacaktır. Alt çizginin altında sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

enjin-coiin-09.23-1

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin altında 40 seviyelerinde bulunuyor. RSI altcoin için negatif gözüküyor. Ek olarak MACD histogramında ise kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu durum altcoin için momentumun iyileştiğini göstermektedir.

ENJIN için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 1.55 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması halinde ise 1.7 dolar direnç seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak ENJ için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi için 2 dolar seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması gerekiyor. Böyle bir fiyat hareketinde muhtemelen simetrik üçgenin üst çizgisi kırılımı gerçekleşecektir. Ek olarak bu durumunu gerçekleşmesi durumunda altcoin için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster