Bitcoin İçin Golden Cross Sonrası Yükseliş Başladı mı?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı bu haftanın başlarında 40.000 dolar seviyesinin altına inerken boğalar bu destek seviyesinin kırılmasına izin vermediler. Lider kripto para birimi geleneksel finansal piyasalardaki istikrarsızlığın ortasında 49.000 dolar seviyelerinden geri çekilme yaşadı.

BTC için toparlanma başlarken yatırımcılarda düşük fiyattan alım yapmaya çalışıyorlar. Ek olarak lider kripto para birimi için 48.000 dolar direnç seviyesinin aşılması ile kritik 50.000 dolar direnç seviyesinin aşılması muhtemel olacaktır. Ethereum son 24 saatte %10 civarında yükselirken 3.050 dolar kritik direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ripple %10’dan fazla yükselirken Solana ise %20’ye yakın bir yükseliş yaşadı. Son olarak Polkadot ise %20’den fazla yükseliş yaşadı.

Bitcoin Fiyatı Kritik Destek Seviyesinden Tepki Aldı!

Lider krito para birimi için 40.000 dolar seviyesi güçlü bir talep bölgesidir. Ek olarak düşüşün derinleşmesine engel olan bir diğer destek seviyesi ise 100 günlük basit hareketli ortalama oldu.

Bitcoin son 24 saatte %6 yükselirken yazım sırasında 44.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu ana direnç seviyesinin üzerindeki günlük bir kapanış 46.000 dolar direnç seviyesinin aşılmasına neden olabilir.

Bitcoin-09.23-1-1

Yatırımcılar 48.000 dolar seviyelerindeki güçlü satış bölgesinin farkında olmalılardır. Ek olarak 50 ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın da ek bir direnç oluşturabilmesi muhtemel olacaktır. Bitcoin’in bu hareketli ortalamaların üzerinde işlem görmesi kritik bir öneme sahiptir. Çünkü hareketli ortalamaların üzerindeki fiyat hareketleri momentumun tamamen pozitif olduğunu ve piyasa üstünlüğünün de boğalarda olduğunu gösterecektir. Ancak bu direnç seviyelerinin altındaki fiyat hareketleri ile satış baskısı artabilir. Bu nedenle de aşağı yönlü fiyat hareketleri gerçekleşebilir.

Göreceli Güç Endeksi günlük grafikte yönünün yukarı vermiş durumda bulunuyor. Ancak 50 seviyesinin altında bulunan RSI için bu seviyenin aşılması gerekiyor. Çünkü bu seviyenin aşılması ile momentum pozitife dönecektir. MACD histogramında ise kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Ek olarak MACD’de bir boğa geçişi gözlemlendi. Bu BTC için pozitif bir gelişmedir.

Bitcoin İçin Golden Cross Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin’in günlük grafiğinde golden cross gözlendi. Golden cross 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına denir. Böyle bir hareketten sonra bir yükseliş beklentisi oluşur.

bITCOIN-09.23-2

Lider kripto para birimi için bu görünüm en son mart 2020 çöküşünden sonra oluşmuştu. Bu oluşumdan sonra BTC fiyatı 4.000 dolar seviyelerinden aralık ayına kadar 20.000 dolar seviyelerine yükseldi. Ek olarak BTC boğa rallisini sürdürerek 64.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster