Bitcoin Fiyat Analizi: BTC İçin Düşen Trend Sonlandı mı?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca 40.000 dolar kritik direnç seviyesinin üzerinde işlem gördü. Sert düşüşlerde bu destek seviyesinin altına iğne atan BTC, boğaların alım baskısını arttırması ile 44.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş yaşadı.

Boğaların fiyatı 44.000 dolar seviyesinin üzerinde koruyabilmesi durumunda ilk hedef 45.500 ana direnç seviyesinin aşılması olacaktır. BTC için bu seviye aşılıp aşılmaması ile trend netlik kazanabilir. Çünkü lider kripto para 45.500 dolar seviyesinin üzerindeyken bu seviyeyi destek olarak kullanıyordu.

Bitcoin Kritik Seviyelerden İşlem Görüyor!

Bitcoin son 24 saatte %8’den fazla yükselerek yazım sırasında 44.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta piyasayı sarsan kötü gelişmeler ile aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemişti. Ek olarak BTC, 40 gün önceki işlem gördüğü 39.600 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 100 günlük basit hareketli ortalamadan tepki alan Bitcoin son bir haftada %15’ten fazla düşüş yaşadı. Ancak BTC hala 50 ve 200 günlük bait hareketli ortalamaların altında işlem görüyor. Bu, Bitcoin için negatif bir durumdur.

Bitcoin-09.27-2

Lider kripto para birimi için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi için 44.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması gerekiyor. Böyle bir fiyat hareketinde 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gözlemlenebilir. Ancak bu yükselişin gerçekleşmesi için öncelikle 50 ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların aşılması gerekiyor. Bu nedenle bu yükseliş sert bir yükseliş olarak gözlemlenmeyebilir.

Teknik Göstergeler Negatiften Pozitife Dönüyor!

MACD histogramında yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları gözlendi. Bu da Bitcoin için momentumun negatif seyrettiğini göstermektedir. Ancak MACD histogramında boğa kesişimi gözlemlenmesi durumunda momentumun artışı ile fiyatlarda yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Böyle bir durumda 48.000 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin-09.27-1

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında hala satış bölgesinde bulunuyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması ile BTC fiyatında yükseliş gözlemlenebilir. Böyle bir durumda öncelikle 45.500 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Balinalar Alım Yapmaya Devam Ediyorlar!

Genel kripto para piyasası Çin’den gelen yasaklama haberlerinin ardından düşüşe geçmişti. Ancak balinalar bu düşüşlerde bakiyelerini arttırmaya devam ettiler. Öyle ki adreslerinde 100-10.000 BTC tutan balinalar son düşüşlerde 80.000 BTC daha satın aldılar.

Balinaların artan bu alımları ile fiyatlarda yükselişin gerçekleşmesi beklenebilir. Ancak spekülasyon haberleri ile düşüşlerin devam etmesi de muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster