Solana Fiyat Analizi: SOL Düşüş Trendinden Nasıl Çıkabilir?

Solana-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in son düşüşü ile birlikte düşüş yaşadı. BTC, Çin’den gelen yasaklama haberleri ile 45.000 dolar seviyelerinden 40.600 dolar seviyelerine geriledi. Ek olarak altcoin piyasasında da düşüşler gözlendi. Solana %10’dan fazla düşüş yaşadı. Ancak kritik seviyelerden işlem gören altcoin için düşüş trendi devam etmektedir.

Solana Kritik Seviyelerden İşlem Görüyor!

Solana son24 saatte %8 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 140 dolar seviyelerinden işlem görüyor. SOL tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra bir düşüş trendinde bulunuyor. Altcoin 216 dolar ATH seviyesinden %40’a yakın bir düşüş yaşayarak 120 dolar seviyelerini test etti. Solana bu geri çekilmesine rağmen yazım sırasında 20 temmuzdaki dip 22 dolar seviyesinden %500’den fazla yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Solana-09.25-2-1

SOL için düşen trendin devamı halinde aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 125 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketlerinde ise hedef destek seviyesi 100 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile SOL’un aşağı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemesi muhtemel olacaktır.

SOL İçin Teknik Göstergelerde de Negatiflik Var!

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin hemen altında bulunuyor. Bu da momentumun satış baskısı yoğunluğunda olduğunu gösteriyor. RSI’ın 50 seviyesinin üstünde seyretmesi ile altcoinde yukarı yönlü toparlanmalar gözlemlenebilir. MACD histogramında yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları gözlendi. Bu da ayıların ve boğaların karasız kaldıklarını gösteriyor. Hacimdeki ev momentumdaki bu zayıflık önümüzdeki günlerde aşağı veya yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin olabileceğini gösteriyor. Bu yüzden yatırımcıların dikkatli olmaları gereklidir. Bitcoin‘in mevcut istikrarsız fiyat hareketleri de Solana’nın bu durumunun sebebi olabilir. Ek olarak Parabolik SAR’da altcoinin düşüş trendinde olduğunu doğruluyor. Çünkü gösterge mum çubuklarının üzerinde bulunuyor.

Solana-09.25-1

Solana’nı düşen trendini kırıp yukarı yönlü fiyat hareketleri sergilemesi ile hedef seviye 152 dolar direnç seviyesi olacaktır. Bu seviye altcoin için kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin üzerindeki istikrarlı fiyat hareketleri ile Solana’nın tekrardan yükselişe geçmesi muhtemel olacaktır. SOL için 152 dolar seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar ile hedef seviye 170 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak yeni ATH’ler için altcoinin 190 dolar seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster