EOS Fiyat Analizi: Altcoin İçin Yükseliş Nasıl Başlayabilir?

EOS-COIN-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşarken EOS da düşüş yaşayan altcoinlerdendi. Altcoin son 24 saat içerisinde %10’dan fazla düşüş yaşarken yazım sırasında 4 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

EOS Kritik Bir Seviyeden İşlem Görüyor!

EOS son yükselişi ile birlikte %23.6 Fibonacci seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştı. Ancak bu seviyeyi aşamayan altcoin, satış baskısı ile temmuz ayı sonlarındaki fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak ayıların satış baskısını arttırması ile aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. EOS için 3.8 dolar seviyelerinden yukarı yönlü tepki alınmaması halinde aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gerçekleşebilir. Ancak altcoin için 3.8 dolar seviyesinden alınacak olan yukarı yönlü tepki ile 4.5 dolar seviyelerinin yeniden test edilmesi muhtemel olacaktır.

EOS-09.24-2

EOS ağustos ayı ortalarından bu yanadır zayıf fiyat hareketleri sergiliyor. Altcoinde artan satış baskısı ile yaklaşık son 2 haftadır %40’lık bir geri çekilme gözlemlendi. Çin’den gelen negatif haberler ile düşüşe geçen genel kripto para piyasası ile birlikte altcoin yazım sırasında 4 saatlik grafikte 20 MA’nın altında işlem görüyor. EOS için piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğu gözlemleniyor.

Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 3.8 dolar seviyesinin altında fiyat hareketleri EOS için satış baskısını arttırabilir. Böyle bir durumda 3.1 dolar seviyelerine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır. Fakat 3.8 dolar seviyesinden yukarı yönlü tepki alınması halinde boğalar alım baskısını arttırabilir. Böyle bir durumda yükseliş ivmesi artacağından altcoinin ralli yaşaması muhtemel olacaktır.

Teknik Göstergeler Negatif Gözüküyor!

Göreceli Güç Endeksi yazım sırasında 50 seviyesinin altında bulunuyor. Ancak RSI hala aşırı satış bölgesine gitmedi. Bu yukarı yönlü ivmelenmenin başlamadan önce daha fazla düşüş olabileceği anlamına geliyor. MACD histogramında zayıf sinyal çubukları gözlemlendi. Ek olarak histogramda bir ayı geçişi gözlemlendi. Ancak Chaikin Osilatörü, yarım çizginin üzerinde sermaye girişlerinin arttığını gösteriyor.

EOS-09.24-1

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu haftanın başlarında BTC’nin 39.600 dolar seviyelerini test etmesi ile altcoinlerde sert düşüşler gözlemlendi. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Bitcoin yazım sırasında 42.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 40.500 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster