Bitcoin ve Ethereum Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi?

ethereum-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ve altcoinler, Çin’in kripto para birimlerini yasakladığını duyurmasıyla birlikte düşüş yaşadılar. Kripto piyasası bu haftanın başlarındaki düşüşün ardından toparlanırken gelen duyuru ile yeniden bir düşüş gözlemlendi.

Çin ilk olarak 2017 yılında kripto para birimlerine yönelik bir yasak haberi açıklamıştı. Ancak bu haberden sonra BTC güçlü bir düşüş yaşadı. Bu düşüş sonrası yaşana dip seviyeler iyi bir alım fırsatı sundu. Çünkü bu dip seviyelerden birkaç hafta sonra BTC toparlandı ve 20.000 dolar seviyelerine yükseldi.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin son günlerde düşüş yaşarken 100 günlük basit hareketli ortalamadan yukarı yönlü tepki aldı. Ek olarak lider kripto para biriminin grafiğinde omuz-baş formasyonu görülüyordu. Ancak alt çizginin altında düşen BTC sonrasında tekrardan bu çizginin üzerine çıktı. Bu daha düşük seviyelerde güçlü bir talebin olduğunu gösteriyor. Düşüş sonrası bir tepki yükselişi yaşansa da lider kripto para birimi 45.500 dolar seviyelerindeki 20 günlük üstel hareketli ortalamayı aşamadı.

Bitcoin-09.25-1

BTC’nin fiyatının 20 günlük EMA altında işlem görmesi ve RSI’ın negatif seyri piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devamında 100 günlük basit hareketli ortalamanın kırılımı durumunda hedef fiyat seviyesi 37.000 dolar seviyeleri olacaktır. Bu ana destek seviyesinin kırılımı durumunda hedef fiyat seviyesi 32.500 dolar seviyeleri olacaktır.

BTC için yukarı yönlü hareketlerde 100 günlük basit hareketli ortalamadan alınan yukarı yönlü tepki ile fiyatın 46.800 dolar seviyelerindeki 50 günlük SMA’nın üzerine çıkması beklenebilir. Böyle bir fiyat hareketinde piyasa üstünlüğünün boğalara geçtiği söylenebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum 22 eylülde 100 günlük SMA’nın altına düşerek 2.650 dolar seviyelerini test etti. Ancak ardından gelen yükseliş ile lider altcoin 3.050 dolar kritik direnç seviyesinin üzerine çıktı. Bu boğalaraın düşüşlerde alım yaptığını göstermektedir.

Ethereum-09.25-1

Lider altcoin yükselişini sürdürürken Çin’den gelen haberler ile kripto para piyasası yeni bir düşüşe başladı. Ethereum tekrardan kritik 3.050 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Ek olarak 20 günlük EMA’nın altındaki fiyat hareketleri ve RSI’ın negatif seyretmesi piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor.

Ethereum’un aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 2.650 dolar seviyelerindeki 100 günlük SMA’dan tekrardan tepki alması beklenebilir. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 2.000 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Bu olumsuz görünüm fiyatın 100 günlük SMA’yı aşağı yönlü kırmaması ile geçersiz olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster