Ethereum Analizi: ETH 4.000 Dolara Nasıl Yükselebilir?

ethereum-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider altcoin Ethereum, BTC’nin son düşüşü ile birlikte 2.650 dolar seviyelerini test etti. ETH bu seviyeden aldığı yukarı yönlü tepki ile kritik 3.050 dolar direnç seviyesinin üzerine yükseldi. Altcoin son 24 saatte %2 düşüş yaşarken yazım sırasında 3.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum’un 3.200 Dolar seviyesini Aşması Gerekiyor!

Bitcoin bu haftanın başlarında düşüşünü derinleştirerek 39.600 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Ancak ardından gelen alım baskısı ile 45.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı. Bitcoin için 45.000 dolar üzerindeki fiyat hareketlerinden önce tekrardan aşağı yönlü fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi muhtemeldir.

Ethereum için 3.200 dolar seviyesi kritik bir öneme sahiptir. Öyle ki bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılmadan önce yukarı yönlü fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi zor olacaktır. Ancak 3.200 dolar seviyesinin aşılamaması durumunda 3.050 dolar kritik destek seviyesi tekrardan test edilebilir. Altcoin için piyasa üstünlüğünün boalara geçmesi için 3.200 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor.

Ethereum-09.24-101

Ethereum için 3.200 dolar seviyesinin üzerindeki fiyat hareketleri ile 4.000 dolara doğru bir yükseliş gerçekleşebilir. Ancak yükseliş sırasında 3.200 dolar seviyesinin üzerinde bulunan 50 günlük basit hareketli ortalamadan aşağı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Ek olarak 3.600 dolar seviyelerindeki satış baskısı da ayrı bir direnç oluşturacaktır.

Ethereum İçin Teknik Göstergeler Ne Durumda?

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesin altında negatif bölgede bulunuyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması durumunda ETH için sırasıyla 3.200 dolar ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın aşılması muhtemel olacaktır. MACD histogramında kısalan kırmızı çubuklar gözlendi. Bu da altcoin için pozitif bir sinyaldir. Ancak MACD histogramında çubuklar 7 eylülden beridir yarım çizginin altında bulunuyor. Bu yüzden yeşil sinyal çubuklarının gözlemlenmesi halinde momentumda güçlü bir iyileşme gözlemlenebilir. Chaikin Osilatörü ise yarım çizginin üzerinde bulunuyor. Bu da ETH için sermaye girişlerinin arttığını gösteriyor.

Ethereum-09.24-102

Ethereum’un 3.200 dolar direnç seviyesini aşması halinde yukarı yönlü fiyat hedeflerinin gerçekleşme olasılığı artacaktır. Ancak bu seviyenin aşılamaması durumunda sırasıyla 3.050 ve 2.900 dolar seviyeleri test edilebilir.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 2.900 dolar destek seviyesinin altındaki sürdürülebilir kapanışlar yapılması halinde 200 günlük basit hareketli ortalamanın test edilmesi muhtemel olacaktır. Bu hareketli ortalama 2.600 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile satış baskısı artacağından ETH‘nin 2.000 dolar seviyelerine kadar düşmesi muhtemel olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster