Ethereum ve Unıswap İçin Fiyat Hedefleri Nereler?

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası hafta başlarken yeşile dönüyor. Hafta boyunca Bitcoin’in sert düşüşleri ile birlikte düşüşler yaşayan altcoin piyasası Ethereum öncülüğünde toparlanmaya çalışıyor.

Bitcoin, boğaların alım baskısını arttırması ile 40.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Düşüşlerin ardından gelen yükselişler ile BTC yazım sırasında 44.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak boğaların yükseliş ivmesinin arttırması durumunda 48.000 dolar seviyeleri hedef olacaktır.

Ethereum son 24 saat içinde %15’e yakın bir yükseliş yaşadı. Ancak UNI son 24 saatte %50’ye yakın bir yükseliş yaşayarak dikkat çekti.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum, Çin’den gelen volatiliteyi arttıran negatif gelişmeler ile cuma günü 100 günlük basit hareketli ortalamasını yeniden test etti. ETH bu süreçte 2.650 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Ancak ardından gelen yükselişler ile 3.160 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşadı.

Ethereum-09.27-1

Lider altcoin Ethereum için 2.700 dolar seviyelerindeki güçlü talep bölgesi düşüşlerin derinleşmesinde destek görevi gördü. ETH yazım sırasında kritik 3.050 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ek olarak Ethereum’un yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedefi 3.200 dolar direnç seviyesini aşmak olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile 50 günlük SMA’ya doğru bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi orta çizginin altında yukarı yönlü hareket ediyor. Ek olarak bu da altcoinin yükselişini destekler nitelikte bulunuyor. RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması ile Ethereum için yükselişlerin devam edeceği söylenebilir. Böyle bir durumda alım baskısı artacağından kritik 3.050 dolar seviyesinin üzerindeki fiyat hareketleri ile 3.600 dolar seviyelerine doğru sert bir yükseliş gözlemlenebilir.

Uniswap Fiyat Analizi

Uniswap son fiyat düşüşleri ile birlikte 17.5 dolar seviyelerine doğru gerilerken boğalar bu düşüşten sonra alım baskısını arttırdılar. Son 24 saat içinde en çok yükselen altcoinlerden biri olan UNI yazım sırasında 24 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Unıswap için günlük grafikte pozitif bir formasyon göze çarpıyor. Altcoinin grafiğinde alçalan bir takoz formasyonu gözlemlenmekte. Ek olarak bu formasyon genellikle bir boğa rallisinin başlangıcını temsil eder.

Uniswap-09.27-1

UNI’nın 30 dolar seviyelerine doğru tekrardan yükseliş yaşaması için 50 ve 200 günlük SMA’nın üzerinde işlem görmesi gerekiyor. MACD histogramında gözlenen boğa kesişimi, piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu gösteriyor. Bu durum muhtemelen yükselişin devam edeceğini gösteriyor.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 22.5 dolar seviyelerindeki 100 günlük SMA’dır. Ancak bu destek seviyesinin korunması durumunda yükselişlerin devam edeceği söylenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster