Samsung Blokchain İçin Adım Attı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Samsung belgelerde ki sahtecilik ve tahrifat sorunlarını gidermek için Paparless isimli yeni bir bulut tabanlı blokchain hizmetine başladı!

Samsung Blokchain Kullanacak!

Samsung Blokchain Kullanacak
Samsung Blokchain Kullanacak

Samsung’un bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) kolu olan Samsung SDS, bulut ortamında belgelerin güvenilirliğini ve şeffaflığını sağlamak için Paperless adlı yeni bir hizmet başlattı. Bulut tabanlı bir hizmet olarak işletmelere verilebilecek olan bu projede blokchain evrakların değiştirilmemesi ve sahtecilik yapılmaması konusunda çalışacak. Bu gibi konularda önlemler artık blokchain ile alınabilecek. Resmi duyuruya göre yeni hizmet, oylama veya ispat belgeleri gerektiren işler için kullanılabilecek.

Yaygınlaştırılması Planlanıyor!

Blokzincir Yaygınlaştırma Çalışması
Blokzincir Yaygınlaştırma Çalışması

Kağıtsız ayrıca hassas veya büyük hacimli verileri şifreleyerek ve ayrı bir sunucuda depolayarak belirli bir süre sonra imha edilmesi gereken belgelerin yönetimini sağlar, her bir verinin yalnızca hash değerini blok zincirinde tutar. Bu teknolojinin kullanımının yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların arttırılacağı da söylentiler arasında. Samsung SDS, şirketin Kağıtsız hizmetini çalışanlar için maaş sözleşmelerine, şirket çapında oylama ve sertifika yönetimine karmaşık süreçleri kolaylaştırmak için uyguladığını da sözlerine ekledi.

Kripto Para Mı Blokchain Mi?

Blok Zincir Teknolojisinin Hayatımızda Önemi
Blok Zincir Teknolojisinin Hayatımızda Önemi

Geleceğimizi şekillendirmek için büyük ölçüde rol oynayacak gibi duran bu iki kavramı ileride sık sık duymaya devam edeceğiz. Ancak kripto para mı yoksa blokchain mi asıl teknoloji. Burada kripto paraların blokchain’e bağlı olduğunu düşünürsek asıl marifetin blokchain teknolojisinde olduğunu ve kripto paralardan bağımsız şekilde kullanılabileceğini görmüş oluruz. Bunun en basit örneği Samsung şirketinin attığı adımdır. Blokchain kripto paradan ziyade eğitim, sağlık ve hizmet sektöründe dahi yer bulabilecek bir teknoloji. Samsung’un bu görüşte olduğu için böyle bir girişimde bulunduğunu anlayabiliyoruz. İlerleyen zamanlarda blokchain ile ilgili daha büyük adımlar atmayı ve hali hazırda olan bu projeleri daha çok büyütmeyi hedeflediklerini yetkililer yaptıkları konuşmada açıkladı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook