Kadınlardan Blokchain Teknolojisine Destek!

blokzincir

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dünya Ticaret Örgütü genel müdürü blokchain teknolojisinin bankasız kadınları güçlendirmeye yardımcı olacak bir etken olduğunu söyledi. Kadınların blokchain teknolojisine yönelmeleri gerektiğini vurguladı.

Aracıları Ortadan Kaldıran Teknoloji

kripto paraların geleceği

Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü yaptığı açıklamalarda “Elbette blockchain, iş yapma biçiminde daha fazla şeffaflık getiren ve aracıları ortadan kaldıran bir teknolojidir.” dedi. “Özellikle finans alanında, bunu işlemlere dahil etme yeteneğinin, genellikle finansmana erişimden dışlanan kadınlar için özellikle faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bence bu iyi bir şey, incelememiz gereken bir şey.” ifadelerine yer verdi. Blokchain teknolojisini kadınlar olarak benimsemenin eşitsizliğin karşısında duracak bir faktör olduğunu savundu.

Geleceğin Teknolojisi!

Blokchain bir çok insana göre geleceğin teknolojisi. Son yaptığı açıklamalar ile temsil ettiği örgütünde buna katıldığını belirten Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü kadınların bankalar ile ilgili problem yaşadığı bölgelerde devreye kripto paraların ve blokchain teknolojisinin girebileceğini söyledi. Bu sebeple gelecek olarak gördüğü kripto para ve blokchain’i desteklediğini belirtti.

Kadınlar Yeterince Yer Bulamıyor!

Blokchain Geleceğin Teknolojisi Mi?
Blokchain Geleceğin Teknolojisi Mi?

Nisan ayında yayınlanan bir Dünya Ekonomik Forumu raporuna göre, kadınlar da blockchain ve kripto endüstrisinde hala yeterince temsil edilmiyor. Dünya Ticaret Örgütü daha önce , kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesinin zenginlik yaratma ve yoksulluğu azaltma gündeminin bir parçası olduğunu ve grubun dijital çözümler önerdiğini bildirmişti.

Açıklamalarda ,“Çevrimiçi platformlar aracılığıyla yürütülen e-ticaret, kadınların küresel ticaret yapmaları, yeni dış pazarlara girmeleri, işlerini büyütmeleri ve girişimciliklerinden yararlanmaları için kolay ve ucuz bir yol olabilir.” ifadelerine yer verildi. Bu sebeple insanların artık kripto para ve blokchain teknolojisini bir banka yerine kullanması gerektiğini savunuyorlar.

Dünya ülkelerinin ekonomik problemler ile karşılaşabileceği ancak insanların bireysel olarak bundan etkilenmemek için bu teknolojiye sığınabileceğini belirten insanlar gittikçe artıyor. Bankaların yerini alması özellikle yatırımcılar tarafından istense de gelecekte kripto paralar bankaların yerini alabilecek mi bir merak konusu.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook