Salı, Nisan 20, 2021

Blokchain Teknolojisi Sağlık Hizmetlerinde

Blokchain Teknolojisi Sağlık Hizmetlerinde! Sağlık endüstrisi, blockchain sağlık sistemine geçiş konusunda en proaktif ve heyecanlı olan sektörlerden biridir.

Sağlık sektörü ile ilgili yapılan analizlerde birçok kurum ve kuruluşun blokzinciri sistemine geçişi ile ilgisi istatistikler açıkça gösteriyor ki gelecek nesillerde bu sistemi en etkin şekilde kullanacak olan alan sağlık sektörü.

Blokchain Teknolojisi Sağlık
Blokchain Teknolojisi Sağlık

Geçtiğimiz on yılda kayıtların bulut sistemi ile ana merkezlerde sayısallaştırılması ile, erişilebilirlik sorunlarının çözülmesi sağlandı. Tıbbi eğilimleri analiz etme ve bakım kalitesinin değerlendirme fırsatı verdi. Blokzinciri ile bu verilerin artık dünyanın herhangi bir noktasında, sadece izin verildiği ölçüde, izin verilen alanları görünür kılabilecek ve bir hasta hangi ülkede olursa olsun doğru müdahale ve ilaç talebini karşılayabilecek.

Blokchain Teknolojisi Sağlık

Blokzincirinin tıbbi kayıtları; bunları tutan veri tabanları ve bireysel hasta bilgileri arasındaki etkileşimin daha kolay saptaması için daha doğru teşhisler, tedavi seçimi ve uygun maliyetli bakım sağlayarak tedaviyi iyileştirebilir hâle getirecektir.

Son on yılda, sağlık donanımının ve daha yakında zamanda spor giyilebilir cihazların yükselişini gözlemledik. Kalp pili ve insülin dağıtıcıları gibi cihazlar, yaşamı tehdit eden rahatsızlıklar nedeniyle bizi uzun süredir desteklemiştir. Aktivite takipçileri gibi icatlar fiziksel gelişimimizi izlememize ve bedenimizi formda tutmamıza yardımcı olur. Bir yaşam destek makinesinin ya da spor takipçisinin, bu makinelerin gittikçe artan, genellikle çok hassas olan kullanım verilerinin büyüklüğünü kontrol ettiği ve topladığı bir alan olduğunu hayal edin. Geleceğe ilerledikçe ve bu harici cihazlara güvenirken, bu yeni ağları düzene koymak ve ürettikleri cihazların kayda değer verileri ve bilgileri güvenceye almak için yeni çözümler gerekecektir. Bunun için çalışmalar devam ediyor ve bir teknoloji ile mümkün olan en iyi güvenlik ve mahremiyet altyapısı sağlanacaktır.

Bu müthiş ve bilgi dolu altyapı ile dünyanın herhangi bir yerinde rahatsızlandığınızda tüm verilerinizle tek bir kripto teknoloisi ile ulaşılması ve hemen her dilde bunlara erişimlerin sağlanması, kan raporları, röntgenler, çeşitli tetkikler ve bilgiler sayesinde çok daha hızlı müdahale edilebilecek ve bu hayatların kurtarılması mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir:

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96