Kripto Para Piyasası

Kripto para piyasası ulaştığı 1.3 Trilyon dolarlık piyasa değeriyle bilindik bir çok para piyasaları arasına girmeyi başarmıştır. Büyük yatırım şirketlerinin kripto para birimlerini desteklemesi ile birlikte bir çok EFT opsiyonu doğmuş, kripto para piyasası Nasdaq gibi önemli borsalarda kurumsal yatırımcıların ilgisine de yanıt olmuştur.

Kripto Para Fiyatları
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h
En Çok Kazandıran Coinler
Previous 5
Next 5
#CoinPriceChange (24H)Price Graph (7D)Volume (24h)Marketcap
Yeni Çıkan Coinler
Previous 5
Next 5
#CoinPriceChange (24H)Price Graph (7D)Volume (24h)SupplyMarketcap

Kripto Para Nedir?

Kripto para, düşük komisyonlarla mesaj atar gibi para transferi yapmanıza olanak tanıyan, borsada alınıp satılabilen, tamamen şifrelenmiş, blockchain ağı üzerine inşa edilmiş sanal para birimidir.

En bilindik kripto para Bitcoin (BTC)‘dir.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Kripto paraların düşmesi, tamamen arz ve talep ikilemine bağlıdır. Hiçbir kripto para veya yatırım aracının sürekli yükselmesi beklenemez. Kripto paraların düşmesinin bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları:

 • Devlet otoritelerinin ambargoları
 • Balina hareketleri
 • Manipülasyonlar
 • Sahte haberler
 • Sektöre güven

gibi başlıklar altında toplanabilir. Yukarıdaki maddeler sadece düşüşte sebep olarak aranmaz, yükselişte de benzer maddeler çalışır. Kripto paralar neden düşüyor sorusunun cevabı da yine yatırımcıların “hodl” psikolojisinden çıkıp, korku veya panik gibi önemli psikolojik sebeplerinden ötürü satış baskısı olarak özetlenebilir.

En İyi Kripto Para Hangisidir?

En iyi kripto para arayışı söz konusu olduğunda, ilk akla gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) oluyor. Bitcoin’in en iyi kripto para birimi oluşu:

 • Herhangi bir merkeze bağlı olmaması
 • Satoshi’nin kimliğinin gizli kalması
 • Arzının sınırlı olması
 • Kazılabilir ve üretilebilir olması
 • En yüksek güvenliğe sahip olması
 • Likidite problemi olmaması

gibi güçlü sebeplere bağlıdır. En iyi kripto para birimi yukarıdaki maddeler ele alındığında tartışmasız Bitcoin (BTC) olmaktadır. Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin çok fazla taraftarı olsa da merkeziyetli tarafları hala Bitcoin yatırımcılarının kalbini çalamamıştır.

Özellikle Ripple (XRP) eski kurucularının satış baskısı oluşturmasından ötürü çok yara almıştır. Gerek ağ tarafında, gerek çekirdek geliştiricileri tarafında Bitcoin hala liderliği taşımakta ve dijital altın olarak sınıflandırılmaktadır.

Kripto para piyasası içeriğimizde kripto para fiyatlarını, en çok kazandıran kripto paraları ve yeni çıkan kripto paraları sizlere aktardık. İşlem yaparken en iyi borsayı bulmanız için Kripto Para borsaları sayfamıza da göz atmayı unutmayın.

Abone Ol
Notify of
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster

Elinize sağlık çok güzel olmuş

coinotag-logo

Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin gibi kripto paralar için hızlı ve güvenilir son dakika haber, analiz ve coin yorumları.

Risk Açıklaması

Coin Otağ’da yer alan içerikler, yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklardır. Bu para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Coin Otağ bir yatırım danışmanı değildir. Sorumluluk kişinin kendisine aittir.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Reklam, soru ve öneri için: contact@coinotag.com