Polkadot Fiyat Analizi: DOT İçin Yükselişler Sürebilir!

polkadot-2-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesiyle birlikte yükselişe geçti. Ancak çoğu altcoinde belirgin yükselişler gözlemlenmezken mem-coinlerin çoğu fiyatını katlayarak yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sergilediler. Ancak sadece mem-coinler yeni ATH’lere yükselmediler. Polkadot 51 dolar seviyelerine kadar yükselerek ATH seviyesini yeniledi.

Polkadot Duyuru Sonrasında Yükselişe Geçti!

Polkadot-11.2-1-1

DOT ekim ayının başlarında 25 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Altcoin %100’e yakın bir fiyat artışı ile ATH seviyesini yeniledi. Ek olarak altcoinin fiyatı yaklaşık son 3 ayda %400’e yakın bir artış yaşadı. Polkadot blockchain ağının artan işlevselliği, DOT’un boğa koşusunun en büyük nedenlerinden birisi arasında yer alıyor.

Parity technologies, Polkadot’un arkasındaki şirket, 13 ekimde ağa “parachains” geleceğini açıkladı. Parachains (paralel blok zincirleri), işlemlerin doğrulanıp güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için Polkadot blockchain ağına dahil edilecek tam blok zincirlerini ifade eder. Polkadot’un amacı blockchain ağlarının birlikte çalışabilirliğini artırmak ve böylece blockchainler için blockchain olmaktır. Bu, Polkadot ağını sıfır katmanı protokolü yapar.

Duyurudan sonra hem DOT fiyatında hem de işlem hacimlerinde artışlar gözlemlendi. Ancak dünden önce Polkadot fiyatı 40-45 dolar aralığında yatay konsolide işlem görüyordu. Polkadot günlük grafiğinde bir yükselen paralel kanal oluşumu gözlemleniyordu. Altcoin geçen haftaki aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu paralel kanalın orta çizgisine kadar bir düşüş yaşayarak buradan yukarı yönlü tepki aldı. Ek olarak dün ki yukarı yönlü fiyat hareketleri ile bu paralel kanalın üst trend çizgisini aşarak bu trend çizgisi üzerinde günlük kapanış gerçekleştirdi. Bu da altcoin için oldukça pozitif bir durumdur.

Polkadot(DOT) Fiyat Analizi

Polkadot-11.2-2-1

DOT yazım sırasında 50 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde ATH seviyesi yeniden test edilebilir. Ancak ATH seviyesinin aşılması ile birlikte 60 dolar seviyelerine doğru yeni bir yükseliş dalgası başlayabilir. Ek olarak Polkadot grafiğinde bir fincan kulp formasyonu oluşumu gözlemleniyor. Ancak bu formasyonun hedef seviyesi 65 dolar seviyeleridir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgisinin üzerinde oldukça pozitif seyrediyor. Ancak RSI’ın tekrardan aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi üzerinde yeşil sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentumun pozitif olduğunu göstermektedir.

DOT için momentumun tersine dönmesi halinde aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 43 dolar destek seviyesi olacaktır. Ek olarak bu destek seviyesinin altındaki istikrarlı fiyat hareketleri ile 38 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Polkadot İçin Önemli Seviyeler Nereler?

Güçlü Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Hedef Direnç Seviyesi

43

38

65

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster