Ethereum Bitcoin Karşısında Güç Kazanıyor! – ETH/BTC Analizi

ethereum-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum, geçtiğimiz günler itibari ile Bitcoin karşısında güç kazanmaya başladı. Peki bu ne demek? Piyasa bu durumdan nasıl etkilenebilir? Altcoinler, Ethereum’un bu başkaldırışı sırasında cesaret kazanabilecek mi? Beraber grafiklerle birlikte inceleyelim…

ETH/BTC Teknik Analizi (Günlük Grafik)

Ethbtc 1d

Yukarıda gördüğümüz grafik Ethereum / Bitcoin paritesidir. Bu parite aslında bize bir indikatör gibi yardımcı olabilir. Paritenin bu kadar önemli olmasının sebebi ETH’nin BTC’ye karşı duruşunu açıkça bize göstermesidir. Kısa özet geçmek istersek, grafik yükseliyorsa Ethereum güçleniyor, grafik düşüyorsa ise Ethereum güç kaybediyor diye düşünebiliriz.

Günlük paritedeki yapıya geçmeden önce grafiğin genel bir yükseliş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Bu yükseliş dalgası piyasadaki BTC baskınlığını azaltmakla kalmıyor ayrıyetten altcoinlere cesaret veriyor diyebiliriz.

Grafikte sert yükseliş sonrası oluşan bir üçgen yapısı görmekteyiz. Bu üçgen yapısı, altmarket ana yönü için oldukça önemlidir. Olası bir trend kırılımında piyasa da etkilenecektir. Anlık olarak trendlerin ortasında bulunan fiyat için daha minör seviyeleri beraber inceleyelim.

ETH/BTC Kısa Vade Fiyat Analizi (4 Saatlik Grafik)

Ethbtc1d

Daha yakından baktığımızda Ethereum’un son zamanlardaki yükselişinin, bu paritedeki düşen trend kırılımıyla paralel olduğunu görmekteyiz. Şu sıralarda yeni ATH seviyelerinde dolaşan ETH, Bitcoin paritesinde direnç bölgesinde gibi görünmekte.

Ethereum bu paritedeki direnç bölgesini aşabilirse, dolar paritesindeki fiyatı yeni yükseklere taşıyabilir. Bahsettiğimiz olası senaryo gerçekleşirse alt marketin de ETH ile birlikte yükseliş hareketine başlaması düşünülebilir.

Olası bir ikili tepe formasyonu durumunda ise ETH/BTC paritesi için olası destek seviyeleri grafikte belirtilmiştir.

ETH/BTC Destek ve Dirençler

Güçlü Direnç 0.0775
Güçlü Direnç 0.0716 – 0.0705
Zayıf Destek 0.0680
Zayıf Destek 0.0665

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster