Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Pozitif Seyrine Devam Ediyor!

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para birimi Bitcoin yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam ediyor. Ancak Bitcoin boğaları için yükseliş ivmesi azalmış gözüküyor. Buna rağmen boğalar art arda üçünce kez haftalık kapanışı ve ilk kez aylık kapanışı 60.000 dolar psikolojik direnç seviyesinin üzerinde gerçekleştirmeyi başardılar.

Bitcoin Kısa Vadeli Düşen Trendde Bulunuyor!

Bitcoin fiyatı yaklaşık 10 gün önce 67.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Ancak yeni ATH seviyesinin elde edilmesinin ardından ayıları kısa vadeli satış baskısını arttırdı. Bunun sonucunda ise lider kripto para birimi 58.000 dolar destek seviyesine kadar geriledi.

BTC yazım sırasında 62.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider kripto para biriminin 4 saatlik grafiğinde bir alçalan paralel kanal oluşumu gözlemleniyor. BTC yazım sırasında bu paralel kanalın üst trend çizgisine yakın işlem görüyor. Bitcoin için yeni yükselişlerin başlayabilmesi için bu alçalan paralel kanalın üst çizgisinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması gerekiyor.

Bitcoin-11.1-2

Bitcoin için alçalan paralel kanalın üst trend çizgisinin kırılımıyla yukarı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. BTC için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye eski ATH seviyesi olan 64.750 dolar seviyeleri olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde yeni ATH seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde yatay seyrediyor. Son fiyat düşüşleri ile birlikte RSI’ın satış bölgesinde negatif seyrettiği gözlemlenmişti. Ancak RSI’ın tekrardan yukarı yönlü hareketleri ile yarım çizgisinin üzerine yükselmesi BTC için pozitif durumu temsil etmektedir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgiye yakın karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu Bitcoin için momentumun negatif olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda belirli bir piyasa üstünlüğünün olmadığını vurgulamaktadır.

BTC için ayıların satış baskısını arttırması ile aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 60.000 dolar psikolojik destek seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin kırılımı ile alçalan paralel kanalın orta çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde alçalan paralel kanalın alt çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak böyle bir fiyat hareketinde 55.000 dolar seviyelerinden tepki alınmasında muhtemeldir.

BTC İçin Kısa Vadeli Hedef ATH Seviyesi!

Bitcoin yazım sırasında 20 ve 50 günlük basit hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor. BTC için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde 50 günlük basit hareketli ortalamaya kadar bir düşüşün gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin-11.1-1

Bitcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin aktif olması durumunda bir fincan kulp oluşumu gerçekleşebilir. Ancak bu formasyon oluşumunun tamamlanabilmesi için 63.000 dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması gerekiyor. Böyle bir durumda BTC için hedef seviye ATH seviyesinin de üzerinde 68.000 dolar seviyeleri olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster